Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A multiplex személyiségzavarba...

A multiplex személyiségzavarban szenvedők személyiségei tényleg beszélhetnek különböző nyelveken?

Figyelt kérdés
Ha igen, hogyan lehetséges ez?

2017. aug. 29. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Nem, ez csak abban az esetben lehetne lehetséges, ha az illetö több nyelven beszél
2017. aug. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pedig több helyen is olvastam. Igazság szerint én sem hiszem el, mert pl. az egyik személyiség lehet süket, hiszen alapvetően az agy képes blokkolni a látást, de a nyelvtanulás az egy annyira gyakorlati dolog...
2017. aug. 29. 11:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem nincs ilyen betegségem diagnosztizálva (!), csak azért írok, mert stresszhelyzetben előjönnek belőlem más személyiségek. Az egyik ilyen stresszhelyzet az, ha idegen nyelvet kell használnom. Több, mint 10 éve tanulok angolul, de mégsem tudok angolul írni vagy beszélni, ezt az egyik személyiségem teszi meg helyettem. Nem vagyok disszociatív, egyszerűen, ha angolul kell beszélni, akkor valahonnét előjön és beszél, megcsinálja a feladatokat, megírja a leveleket stb. Sajnos mindenki azt hiszi ezt én csinálom, ezért el is várja, hogy bármikor "tudjak angolul", de azért ez nem így működik. Ha a "barátom" nem jön, mert épp nincs hozzá kedve, akkor én nem tudok angolul.

Más nyelvekkel is tapasztalok ilyet. Van, hogy több nyelvet egy személy visz (tanul és használ), de ez ritka. Néha nem veszik át tőlem teljesen a problémát, az egyik személyiségem nagyon szégyenlős, ezért nem beszél, nem ír, de szívesen fordít, mint egy tolmács. De én csak magyarul tudok.

2017. nov. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok, azt kifelejtettem, hogy a "barátaim", tanulják a nyelveket!! Nem csak így bennük van és alapból tudnak :) sokszor megtalálom a gyakorlófüzeteiket, vagy regisztrációkat nyelvtanulós oldalakra. Azt nem tudom, hogy élőbeszédben használják-e? A szüleim azt mondták, hogy amikor látogatóban voltam egyszer náluk, csak angolul beszéltem, nem szólaltam meg magyarul (magára a látogatásra nem emlékszem), hogy ezt melyik "barátom" csinálta és miért, azt pl. nem tudom, de azt el tudom képzelni, hogy szokott másokkal is így gyakorolni, ha én épp nem vagyok ott.
2017. nov. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!