Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A gyógyszertárban rálátnak,...

A gyógyszertárban rálátnak, hogy én korábban mit vettem és hol?

Figyelt kérdés
Vettem egy csomag felírt fogamzásgátlót, amiben 3 hónapnyi adag van. Viszont, pont úgy jár le, hogy csak 1,5 hónapnyit tudom használni. Lényegében kidobtam miattuk 5000 Ft-ot és szeretnék visszamenni abba a gyógyszertárban, hogy ezzel most kezdjenek valamit. Nyilván, most vettem észre, 1 havi adag után, és már nincs is meg a blokk. Nem tudom így van-e bármi esélyem valamire. Csak remélem, hogy belelátnak a rendszerbe, úgy hogy lássák a vásárlási történetét. Nagyon mérges vagyok, hogy erre nem figyeltek, és képesek voltak kiadni.

2022. jan. 14. 21:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem úgy van a lejárat meghatározva, hogy azonnal szemét. Bő ráhagyással, nem másfél hónappal. Nem tűnik el a hormontartalma hirtelen, úgy, hogy előző nap még megvolt.
2022. jan. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Igen, de a kémiai szerkezete változhat, mert nem marad minden anyag stabil a végtelenségig. Máshogy fog hatni, kijönnek a mellékhatások. Vegyél vissza a lekezelő stílusodból. Meg nem is erre kértem tanácsot, hanem csak hogy visszatudják e nézni
2022. jan. 16. 13:46
 13/15 anonim ***** válasza:
Ha vissza tudják, akkor sem kötelesek elhinni, hogy a visszavitt lejárt példányt akkor vetted, nem korábban.
2022. jan. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 bensdorp ***** válasza:

Nem lett volna szabad kiadniuk, ha nem volt 3 hónap a lejárat napjáig, ugyanakkor csak 5 napig lettek volna kötelesek visszavenni. Ezek a jogszabályok, de ha igazán rendesek, visszakeresik Neked taj-szám alapján, és a kiadáskor készleten lévő lejáratok is kikalkulálhatók a szamítógépes rendszerben.


Én egyébként gyógyszerészként 1,5 hónapig még beszedném.

2022. jan. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 a2b4ge90 válasza:
EESZT-ben az önrendelkezés menüpontnál megadhatod, hogy mit láthatnak a patikák, ill. Rgyéb EÜ ellátóegysègek, szakorvosok stb.
2022. jún. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!