Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehet valami bajom ettől?

Lehet valami bajom ettől?

Figyelt kérdés
Vasárnap délelőtt megharapott egy kutya.Háznál volt tartva egy másikkal együtt.Csengettem, de nem jött ki senki úgyhogy nem tudom be van-e oltva.Olvastam, hogy van posztexponenciális oltás ami 7 oltás a hasfalba, ha elmegyek orvoshoz és ezeket elmondom ő be fogja ezt adni nekem?Vagy mit kell tenni, hogy ezt az oltást megkapjam?Vagy ez hogyan működik?Nagyon félek, hogy elkaphattam tőle valamit és messze van tőlem ez a város ahol történt szóval még azt sem tudom megcsinálni, hogy visszamegyek és megpróbálom megint megkérdezni :(.

2022. jan. 17. 02:02
 1/5 A kérdező kommentje:
*Akarom mondani hasizom nem hasfal
2022. jan. 17. 02:21
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Mindegy, mert ha elmész orvoshoz, akkor hivatalból eljárást indítanak és kötelezik a gazdáját az oltási könyv bemutatására, illetve értesítik az állatorvosát is.
2022. jan. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És ha nem emlékszem a címre akkor mit lehet csinálni?
2022. jan. 17. 08:22
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ebben az esetben azt kell mondani, hogy a kutya és a gazdája ismeretlen, és akkor gondolom kapsz oltást meg esetleg gyógyszert, a sebet lekezelik, ha kell. Azért jó, ha megvan, mert ha be van oltva, rendben vannak a papírjai, akkor biztosan nem veszett és megúszod az oltást.
2022. jan. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként nagyon kicsi az esély, hogy veszett lenne a kutya, 2017 óta nem is találtak veszett állatot nálunk, előtte is többnyire csak vadon élő állatok esetében fordult elő. De persze fő az élővigyázatosság, csak azért mondom, hogy ne aggódj túlzottan emiatt.
2022. jan. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!