Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tegyük fel, hogy bementem a...

Tegyük fel, hogy bementem a sürgősségire egy hónapja egy pánikroham miatt. Ha most egy új munkahely miatt az adott telephely üzemorvosához megyek alkalmasságira, akkor ő hozzá tud férni ehhez az információhoz?

Figyelt kérdés

Volt sajnos egy rossz éjszakám amelyen fogyasztottam bizonyos szert amit nem kellett volna és ami miatt be kellett mennem a sürgősségire, viszont nem szeretném, hogy ez a cég tudomására jusson, jó lenne ha erről az üzemorvos sem tudna. Ami megtörtént nem befolyásolja a jövőbeni munkavégzésemet, nem vagyok függő, volt egy mélypontom, viszont kellemetlen helyzetbe hozhat az üzemorvos előtt és azt sem tartom kizártnak, hogy emiatt megtagadná az alkalmasságomat.


Láthatja ő valahonnan az ezzel kapcsolatosan rögzített információkat? Tudom, hogy orvosi titoktartás kötelezi, de egy ilyen miatt megtagadhatja az alkalmasságomat? (Irodai, mérnöki munkáról lenne szó.)



A “hát nem kéne drogozni” jellegű hozzászólók kérem kíméljenek.



2022. jan. 18. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel hozzáférhet az EESZT-hez, így láthatja. Nem tudom hogy megtagadhatja-e, maximum rákérdez hogy mi volt, vagy megkérdezi tőled hogy van-e valami betegséged, kaptál-e gyógyszert. Nem érdemes hazudni szerintem.
2022. jan. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog foglalkozni vele. Amikor én üzemorvosnál voltam (szintén irodai munka) megkérdezte, hogy van-e valami beteségem, visszakérdeztem, hogy soroljam mindet? Azt mondta, inkább ne..
2022. jan. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az EESZT-ben minden egészségügyi ellátásra vonatkozó adat benne van, szóval hogyha leírták a sürgősségin, hogy ekiztél és rosszul lettél, emiatt láttak el, akkor az üzemorvos ezt láthatja.


Az munkahelyi alkalmasságodat befolyásoló dolgokról te büntetőjogi felelősség tudatában nyilatkozol, és aláíratják veled, hogy nincsen elhallgatott betegséged.


Szóval direktbe hazudni, letagadni nem érdemes, de te ne kezdjél erről beszélni spontán az üzemorvossal, ha direktbe nem kérdez rá.

2022. jan. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább akkor megkíméllek a hozzászólásomtól.
2022. jan. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Volt olyan üzemorvosom,aki fehérneműre vetkőztetett, megnézte a gerincemet,súlyomat, EKG-t csinált, vérnyomás, látás, stb...

És alapos vizsgálat, kikérdezett. Nem csak engem, mindenkit.

Volt, akinek havonta mennie kellett, mert nem volt minden tökéletes.

És volt olyan üzemorvos, aki csak vérnyomás, plusz a látás miatt a tábla olvasgatása.

Nem lehet tudni előre.

(másik munkahely, másik orvos)

2022. febr. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Egyáltalán nem érdekelte, fel sem merült semmi kérdés ezzel kapcsolatban. Megkaptam a munkát. :)

2022. febr. 13. 14:44
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondtam én.:)
2022. febr. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az EESZT-vel kapcsolatosan, azért van egy fontos dolog, amit jó, ha tudsz, pl üzemorvos látogatása előtt is jól jöhet. Az EESZT-n belül van az úgynevezett ONRENDELKEZÉS, ahol beállítható a teljesen tiltó rendelkezés. Ez azt jelenti, hogy az életveszély esetet jelentő kivételesen túl, nem láthatnak dokumentációkat más dokik. Se háziorvos se senki. Adhatsz egyszeri engedélyt pl XY-nak, vagy a hazidokinak, így pl üzemorvos nem lát semmit. Csak azért írom, mert most nem érdekelte, de lehet később más lesz a doki....
2023. ápr. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!