Ez mire vonatkozik?

Figyelt kérdés

Pár hete voltam egy magán pszichiáternél, aki felírt 3 hónapra elegendö gyenge nyugtatót.

Megkérdeztem, hogy nem tudna ebböl többet felírni.

Azt mondta, hogy törvény szerint maximum 3 havi adagot írhat fel egyszerre.


Viszont most már látom, hogy ez a gyógyszer nekem nagyon kevés ideig hat, ezért legközelebb (bármikor is lesz az) szeretnék kipróbálni egy másikat.

Csak azt nem tudom, hogy az orvos által említett maximum 3 hónapos felírás mire vonatkozik (akkor elfelejtettem megkérdezni).


Ezért itt kérdeznék erről, hátha valaki tudja ezekre a válaszokat.


Pontosan mire vonatkozik ez a maximális 3 havi gyógyszeradag felírás?


1 Ez a 3 havi maximum felírási limit csak egy egy konkrét gyógyszerre vonatkozik? (tehát csak és kizárólag ugyanarra a konkrét gyógyszer termékre?)


2 Vagy minden gyógyszerre vonatkozik, aminek ugyanaz a hatóanyaga? (tehát a hatóanyagra vonatkozik a 3 hónapos limit és nem csak egy egy konkrét gyógyszerre?)


3 Vagy minden egyes gyógyszerre vonatkozik, ami ugyanúgy nyugtatónak számít (tehát hatóanyagtól és terméknévtöl függetlenül)?


2022. jan. 20. 09:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden gyógyszerből max.3 havit lehet egyszerre kiírni. Biztosan nem tudom, de szerintem hasonló hatóanyagút kiírhat hamarabb is mert mondhatja, hogy nem volt jó neked. Olyan volt nálam, hogy pl.50 mg- os hatóanyagút kiírt, aztán egy hétre rá a 100mg hatóanyagút is( mindkettőből egy havi adagot) mert emelni kellett a dózist.
2022. jan. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Igen.

2. Nem.

3. Nem.


(Azt ugye tudod, hogy egy-két hét alatt hozzászoksz, és függő leszel? Hosszútávon pedig - sok egyéb mellett - idegrendszeri károsodásod is lesz.)

2022. jan. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tehát akkor jól értem, hogy ezek szerint 3 hónapon belül felirathatok egy másik új gyógyszert, ami bár ugyanolyan hatóanyagú, de más a termék neve?
2022. jan. 20. 10:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen. Jól érted. Vagy ugyanezt erősebb dózisban.
2022. jan. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!