Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vírushelyzetben miért nem...

Vírushelyzetben miért nem vizsgálnak meg a háziorvosok?

Figyelt kérdés

Nem tudom, h ez országos szinten így megy, vagy csak abban a városban ahol én lakok. De nálunk az megy, h ha vki beteg akk fel kel hívni a háziorvost és ad igazolást. Semmi vizsgálat, gyógyszert csak kérésre ír fel, tesztelni pedig nem küld.

Ennek így mi értelme van?


2022. jan. 29. 19:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Szegény Gyurcsok ha ezt negérhette volna...

Mindenhol így van, de ha a személyes jelenlét szükséges, akkor időpontot egyeztetnek, és elvégzik a vizsgálatot.

2022. jan. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

Nálunk dettó :D még a rendelő utcájába sem lehet bemenni anélkül, hogy ne lennék lecseszve.

Szép új világ!

2022. jan. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Ez a háziorvos személyiségétől, szakmai hozzáállásától (mondhatnám emberi minőségétől) függ. Nekem volt tapasztalatom az elmúlt 3 évben 2 háziorvossal kapcsolatban. Egyiknél fel sem veszik a telefont, csak rendelési időben (külön telefon szolgál erre). Ha felveszik, akkor sem biztos, hogy lehet bármit érdemben intézni. Egy másik háziorvos (igaz, hogy idős, mert már van vagy ötven éves gyakorlata) kimegy és megvizsgál, meghallgat sztetoszkóppal, sőt felírja a megfelelő gyógyszert.
2022. jan. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Undorító amit a háziorvosok többsége művel az utóbbi két évben. Nem értem mit rettegnek még 3 oltással is azoktól, akiknek a gyógyítása lenne a hivatásuk. Az ilyen téli időszakban amúgy is van százféle vírus, baktérium, sima megfázásból is lehet tüdőgyulladás akár, ami kezeletlenül nagyon súlyos kimenetelű is lehet. Covid előtt érdekes 40 fokos lázzal is mehettem orvoshoz, és milyen jó, hogy kezelve lett a tüdőgyulladásom... Megkockáztatom, hogy nem a covidba magába halt bele rengeteg ember, hanem az ellátatlanságba... De persze most már csak 3 oltással látnak el hamarosan... Undorító ami történik, de a havi 100 ezer tb-t fizessem
2022. jan. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Háziorvos vagyok. Minden beteget ellátunk kivéve a légútit. Őket először tesztre küldöm, ha negatív jöhet a rendelőbe, ha pozitív akkor nem mert nem akarom hogy össze-vissza fertőzzék egymást. Pozitív betegnek is írok gyógyszert ha kell.


Ami most nincs, az az, hogy nem nézünk meg minden két napja folyik a taknyom történetet. Egy tüdőgyulladás kialakulásához meg kell annyi idő, hogy már van pozitív vagy negatív tesztje. Egyébként egy hétnél rövidebb panaszok esetén alapból nem írunk antibiotikumot, kivéve mandula gyulladás.


A probléma és a konfliktus fő forrása az, hogy a betegek hozzá vannak szokva, hogy minden sz.rra antibiotikum jár. Továbbá teljesen analfabéták egészségtanból.

2022. jan. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5-de azért ön is sajnálja a táppénzes papírt! erre válaszoljon a van vér a pucájában!
2022. febr. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hatos. Nem értem a megjegyzést. Én aki beteg azt táppénzre veszem, akkor is ha nem jött be. Aki nem beteg azt meg nem veszem táppénzre.
2022. febr. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Még szerencse, hogy nem adsz vírusra antibiutikumot. :-)
2022. febr. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7 hatos vagyok!:-ne is! nehogy a melós pihenjen néha egy kicsit! főleg ha néha még szombaton is trógeról!
2022. febr. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kilences, a melósnak van szabadsága. Ha nem tetszik neki a rendszer akkor meg legyen saját vállalkozása és akkor annyi szabadsága van amennyit akar.
2022. febr. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!