Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit érdemes tenni, ha a nav...

Mit érdemes tenni, ha a nav egy felhívást küldött (összeg nélkül) hogy nincs tb-m, és ezt kellene tisztázni évekre visszamenőleg is?

Figyelt kérdés

A tartozás még nincs megállapítva, a kormányhivataltól viszont igényeltem a tb-t a napokban, így ellátásra jogosult leszek a következő 1 évben (nincs semmilyen jövedelmem, sem semmilyen vagyonom, a tb nélküli években sem volt, még bankszámlám sincs). Közeli hozzátartozónak minősülő személyek sincsenek.


Elég a nyilatkozatot visszaküldeni nekik, hogy ellátásra jogosult vagyok, és így automatikusan el fogják nézni a korábbi tartozásokat és békén hagynak?


Én legalábbis így hallottam egy-két baráttól, ismerőstől. Viszont attól is félek hogy ha méltányossági kérelmet adnék be most (most még tudnék mire hivatkozni), hogy akkor viszont nem az egész összeget engednék el, csak egy részét. Én viszont nem akarok, és nem is tudok fizetni semmit. Egyáltalán mennyi az esélye, hogy elengednék az egészet az esetemben?


Azt még nem tudom, hogy mikor tudnék munkába állni újra, lehet hogy a közeljövőben, de lehet hogy nem. Az egész tartozás közel 5 év múlva évülne el (hamarosan kezd majd elévülni havonta). Viszont félek, hogy ha hamarosan mégis munkába állnék, akkor megkapnám, hogy fizessek, viszont már kevésbé tudnék mire hivatkozni a méltányossági kérelemben, plusz ha látnák hogy van fizetésem, havonta le tudnák vonni a tartozást (gondolom én).


Csak olyan írjon kérem, akinek TAPASZTALATA is van, a találgatózások, tippelgetések ("a szerintemek") nem érdekelnek jelen esetben.


2022. jan. 30. 17:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog elévülni, eleve, HA fht-t megkapod, akkor a régebbi tartozásra lesz könyvelve ill. fel fognak szólítani időről-időre.


Ha évek óta nincs munkád, akkor mégis miből élsz?

2022. jan. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Tartozàst nem engednek el, így vagy úgy behajtjàk
2022. jan. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nincs olyan hogy elévülés.

Mindenképp majd bármilyen bejelentett munkából vonni fogják. Lehet nem rögtön, mert ez is idő, de hónapok kérdése.

2022. jan. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Látom megfogtátok mind a dolog lényegét.
2022. jan. 30. 17:49
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Te nem érted a válaszokat, de leegyszerűsítem: FIZESS!
2022. jan. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

ha nincs semmid akkor kérd, hogy engedjék el a tartozást.

egyébként 6 hónapnyi nem fizetéstől válik érvénytelenné, 2020 augusztusától számítva, szóval hiába lesz fizetve, van hátralékod és fizetned kell ha orvoshoz kell menned.

mindenképp intézkedj.

2022. jan. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%
Ahhoz képest, hogy nincs semmi bevételed, net az van...
2022. jan. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Valójában az lenne a kérdés, szociálisan rászorultként elengedik e az egész tartozást.
2022. jan. 30. 20:45
 9/20 anonim ***** válasza:
Amíg nincs munkád addig igen. De amint lesz, akkor már nem leszel szociálisan rászoruló, és ugranak a fizu 33%-ának.
2022. jan. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Tehát most érdemes lépni? És ezt miből gondolod ilyen biztosra, hogy elengedik az egészet?
2022. jan. 30. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!