Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem túl sok idő ez egy vizsgál...

Nem túl sok idő ez egy vizsgálatig daganatos áttét esetén? (A többi részlet lent.)

Figyelt kérdés
Apósomnak kb. 15 éve vissza-visszatérő húgyhólyag daganata van, és most egy röntgen - amire azért küldték, mert 2 hónapja erős derék- és lábba kisugárzó fájdalmai vannak, a gerincében lévő áttétre adott gyanút. Ez alapján CT-re és szcintigráfiás vizsgálatra küldték tovább, de a CT-re 1 hónapot, a másikra (ami állítólag a megbízhatóbb vizsgálat ilyen esetekre) 1,5 hónapot kell várnia. Nem túl sok elvesztegetett idő ez, ha onkológiai kezelésre van szüksége?

2022. márc. 2. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Sajnálom, de kimondom: le van szarva a beteg. Senkinek nem célja, hogy meggyógyuljon. Nálunk senki nem vár bent ha odamész, mégis több hónapos a CT várakozási idő!!!! 15 perc alatt meg lehetne csinálni. Van gép, van személyzet, van bent kiértékelő személyzet. És nincs kiadva időpont!!!
2022. márc. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Igen kedves egyes, hagynak megdögölni mindenkit, mert az egészségügyi személyzet kivétel nélkül mind ilyen sz@rházi g3ci. Szerencse, hogy körünkben üdvözölhetünk olyan megvilágosult embereket, mint te is.
2022. márc. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam nem azért kell hosszú időket várni egy-egy ilyen vizsgálatra, mert nem volna kapacitás rá, hanem mert a TB havonta csak meghatározott számú vizsgálatot finanszíroz.
2022. márc. 2. 11:20
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Egyrészről gond van a személyzettel is, mert de, nagyon nagy hiány van. Én fogorvos vagyok, most már 2. hete nincs rendelés, mert hol én, hol az asszisztens fekszik covidosan, helyettes nincs. Legközelebbi sürgősségi ellátás 80 km-el arrébb. Hogy máshol hogy működik a tb finanszírozás, arról nyilatkozni nem tudok, de például nálunk valóban van egy felső stop, ha elértem a 100 %-ot, akkor onnantól kezdve büntetnek minden egyes kezeléssel. "Szerencsére" a covid ezt nálunk megoldotta, de tudok olyan rendelőt, ahol előtte amiatt kellett trükközni a pontokkal, mert ha mindent a valóságnak megfelelően jelentenek le, akkor minden hónap 20-án lehetett volna lehúzni a rolót, mert megtelt a rendszer. Hát üdv a magyar egészségügyben.
2022. márc. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
De, sajnos ez nagyon sok idő. Nincs módotok elmenni magánba?
2022. márc. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Már utánanéztem magánnak, ide legközelebb Debrecenben van szcintigráfiai vizsgálat, 2 hét múlva tudnák fogadni, CT helyben is lenne. Agitálni fogom, hogy inkább ezekhez menjen.
2022. márc. 2. 12:01
 7/9 A kérdező kommentje:
A magánklinikán csak a felvételt készítik el, vagy diagnosztizálnak is belőle?
2022. márc. 2. 12:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez túl sok várakozási idő egy kérdéses áttét esetén. Javasolnám, hogy ha magánklinikára mentek, akkor onkológushoz is kérjetek időpontot. Miután elkészítik a felvételt egy radiológus szakorvos megírja a leletet, de annak kiértékeléséhez onkológus szakorvosra van szükség.
2022. márc. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Adtak beutalót onkológiai kivizsgálásra is, de még nem kértünk időpontot. Akkor ez lesz a következő.
2022. márc. 2. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!