Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tüdőszűréshez elég ha időponto...

Tüdőszűréshez elég ha időpontot kérek és ki fizetem az 1700ft vagy beutaló is kell? Mert már sok féle verziót hallottam

Figyelt kérdés
2022. márc. 24. 12:04
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
55%
Mindig is kellett beutaló röntgenre, csak azoknak nem kell, akik olyan munkakörben dolgoznak, akiknek kötelező a szűrés eleve. 40 év felett önként beutaló nélkül lehet menni évente egyszer. Egyes helyeken, pl. kórházakban nem kell érte fizetni beutaló ellenében, de akkor sem ingyen van, csak a kórház bevállalja. Ha munkáltató le van szerződve üzemorvossal és kérnek ilyet, akkor abban eleve benne van ennek a költsége, tehát, ha ki is kell fizetned, azt a munkáltatónak vissza kell térítenie.
2022. márc. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
50%
Én minden évben elmegyek egyszer csak magam miatt, beutalót sose kérnek, csak ki kell fizetni, és kivárni a sorom, de sose tolonganak. 35 éves vagyok.
2022. márc. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Megírom a feleségem és magam helyzetét (Budapest).

Ha a tüdőgondozó hív tüdőszűrésre (röntgenre), akkor ez ingyenes és maga a meghívó a beutaló, de kérik, hogy egyeztessek időpontot (megadják a telefonszámot).

Ha valami más betegségből kifolyólag kell tüdőröntgenre menni, akkor az orvos ad beutalót de nekünk kell időpontot egyeztetni. Ez is ingyenes.

A mi háziorvosunk esetében mindenképpen kell időpontot kérni (telefonon vagy számítógépen keresztül).

Másoknál ez másként lehet, ezért legjobb, ha érdeklődsz a háziorvosnál.

2022. márc. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!