Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Második lézeres szemműtétre...

Második lézeres szemműtétre már nincs lehetőség? Volt akit vissza romlás miatt máskor is operáltak?

Figyelt kérdés

15 éve volt egy lézeres látásjavító szemműtétem lebenyes intralasik eljárással. Az utóbbi 3 évben a jobb szemem kicsit vissza romlott 0-ból - 2 dioptriás lett, a bal maradt 0.

Ahol operáltak azt az infót kaptam, hogy már nem vagyok műtethető mégegyszer a lebenyes műtét miatt. Max a prk jöhetne szóba, de ahhoz meg idős vagyok, 39. Az orvos azt tanácsolta, hogy nézessek kezdődő szürkehályog vizsgálatot, mert lehet az okozta a romlást, mivel általában ez a romlás nem jellemző a későbbiekben sem. Másoknál is volt ilyen, hogy romlott x idő után? Volt, akit mégis 2x operáltak?



2022. márc. 30. 23:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Biztos mínuszos? Általában valóban nem romlik vissza a szem csak úgy, főleg ennyi idő után. Az időskori látásromlás miatt kell majd olvasószemüveg, kicsit korai ugyan, de talán már az lehet az oka.

Másodszor műteni ritkán szoktak, de ha a szem adottságai (pl. szaruhártya vastagság) engedi, nincs akadálya. Ezek szerint nálad van. Korod miatt egyébként sem érdemes már, mert a korral sajnos tényleg beindul a romlás, tehát nem sokáig maradna állandó nullás, valószínűleg nem éri meg a kockázatot.

Mindenesetre érdemes egy alapos kivizsgálásra elmenni, ha tényleg hályog, idejében derüljön ki.

2022. ápr. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Távolra nem látok. A bal szemem nullás maradt, de a jobb romlott 2-t. Csak azért is érdekes, mert a bal volt a vezető szemem mindig is és az nem romlott. A jobb nem tudom miért. Viszont idős nem vagyok, 39. Nem tudom, mi az oka, hogy vizsgálat nélkül azt mondták, hogy többször nem operálható
2022. ápr. 1. 19:30
 3/3 A kérdező kommentje:
Az olvasás kiváló. Azzal nincs bajom
2022. ápr. 1. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!