Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gerinc röntgen eredménye mit...

Gerinc röntgen eredménye mit jelentkenek ezek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Valaki tudna nekem segíteni, hogy pontosan mit is jelentenek ezek a röntgen leletemen? Főként a második érdekelne. Ezek okozhatják a fájdalmat? Lehet még rajta segíteni? Előre is köszönöm!


-A lumb. Lord. Mérsékelten csökkent


-Az LS porcrés és az alsó thoracalis discusok valamivel laposabbak



2022. ápr. 5. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőhöz kis magyarázat: a gerincnek van egy természetes S alakú görbülete(ez a lordosis vagy kyphosis attól függően, hogy előre halad a görbület vagy hátra). Nálad ez kiegyenesedett kicsit. Ez még nem jelent tragédiát.


Ami a másodikat illeti: a nevezett porcrések tagassaga csökkent. Ez korral elorehaladva bekovetkezik mindenkeppen, mert veszít a viztartalmabol meg ilyenek. Nálad ez szintén minimális.


Ezek így összessegeben még nem kéne nagy gondot okozni, de ha komolyabbak a fajdalmaid, akkor szóba jöhet az mr vizsgalat. A serveket csak ez mutatja ki.


Amit meg még lehet tenni az a gyogytorna pl.

2022. ápr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sajnos a korral még nem vagyok előrehaladva, csak 25 vagyok :( Már régóta fáj, de az utóbbi pár héten lettek komolyabb fájdalmaim. Nagyon félek, hogy sérvem lehet, napi szinten rengeteget kell emelgetnem munka miatt. Az MR vizsgálatra a reumatológus küld el, ha indokoltnak találja, vagy a háziorvostól kell kérnem? Esetleg reumatológus->idegsebész->mr?
2022. ápr. 5. 09:06
 3/5 anonim ***** válasza:
46%

Háziorvos nem adhat beutalot csak szakorvos.

Vagy kifizeted(kb 40-50 ezer forint, de elég a natív)

2022. ápr. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A reumtológus adhat. És igyekezz kierőszakolni magadnak akkor is, ha nem akar adni.

Nekem 17 évesen lett gerincsérvem. Már járni is alig tudtam, mikor ismerős javaslatára úgy kellett megküzdeni az orvossal, hogy elküldjön MRI vizsgálatra, így 2 év utánm végre kiderült, hogy sokszor azért nem tudok ráállni a lábamra mert gerincsérvem van. Amire esetleg ha rögötön rájönnek, gyógytornával még rendbe lehetett volna rakni akkor... De ez mostmár ennek hiányéban így marad.

Vigyázz magadra és állj ki magadért!

Ha fáj, érdemes megpróbálni nem fizikai munka után nézni, ugyanis sérv kifejezetten attól is kialakulhat. És ha már megvan, nagyon nem terhelhetővé teszi az embert. Én pl. 3 kg-nál többet nem emelhetek.

2022. ápr. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hűha!Remélem azért nincsen nagy baj. Köszönöm a választ! Megpróbálok intézkedni. Neked is jó egészséget kívánok!
2022. ápr. 5. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!