Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Születési időpont dokumentáció...

MuSky kérdése:

Születési időpont dokumentációjának kikérése a kórháztól?

Figyelt kérdés

a születési anyakönyvi kivonatomba nincs beleírva az óra és a perc amikor születtem, a szüleim egymásnak ellentmondóan emlékeznek rá ezért akarom a kórháztól megtudni.


létezik rá protokoll hogyan lehet erre kérvényt benyújtani?

van egyáltalán jogom hozzá, hogy megtudjam vagy csak különleges esetekben járnak utána?



2022. ápr. 6. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb esetben nem foglalkoznak az óra-perc témával.
2022. ápr. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 gublug ***** válasza:
100%

Szia. Mindig foglalkoznak óra perc témával. Nem tudom az egyes miért mondta amit mondott. Több ismerősöm és én is írtunk már a kórháznak ahol születtünk, hogy küldjék meg. És megküldték.


Igen, erre van protokoll. Írsz a kórház igazgatójának személyesen levelet és leírod, hogy erre van szükséged. A borítékodba egy válaszborítékot is teszel, hogy ő vagy az adminisztrációs osztály el tudjon téged érni. Ki fogják neked az adatokat adni, de be kell fizetned majd csekkent adminisztrációs díjat. De ezt majd ők elmondják, hogy milyen feltétellel szolgáltatnak neked adatot.

2022. ápr. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

3

Ahogy 2-es írta. De nekem semmibe nem került, válaszborítékot sem küldtem. Én nem az igazgatónak írtam, hanem a Jogi Osztálynak.

2022. ápr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a betegfelvételi irodában lehet kérni, azon a nyomtatványon van, amivel zárót, egyéb dokumentumot lehet kikérni, külön rubrika van rá. Már nem kerül pénzbe, régen 1500+150 oldalanként volt.
2022. ápr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azóta megoldódott.

Nyíregyházán elég emailt írni a kórház adatvédelmi osztályának.

Csak névre, az anya szüléskor használt nevére, meg születési időre van szükségük.

2022. ápr. 7. 19:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat, ezt mikori születésekre lehet megkérni? Akár 70-es, 60-as, 50-es évekre is?
2022. ápr. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70-esekre meg lehet, én is megkértem.
2022. ápr. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gublug ***** válasza:
Bármelyikre lehet kérni HA még a papírok megvannak. Ha a kórház megszűnt, vagy a papírok eltűntek akkor nem lehet. Nyilván.
2022. ápr. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!