Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kezd nagy gond lenni. Mit...

Kezd nagy gond lenni. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Voltam vérvételen, amire éhgyomorra mentem, a megállapított glükóz (vércukor) szintem 6.4 mmol/L.


Ez már (majdnem) cukorbetegség. Nagyon aggódom emiatt.


Ezek lennének a kérdéseim:


A "sportolj", "foggy le" és az "egyél kevesebbet, egyél kevesebb cukros, nagy kalóriájú ételt" stb tanácsokon kívül, mi minden létezik arra, hogy ezt a rossz folyamatot vissza lehessen fordítani?


Létezik erre valamilyen gyógyszer (pl tabletta formában stb), amivel tartósan le lehetne csökkenteni a vércukorszintemet?


Vagy valami, amivel bizonyítottan le lehet csökkenteni legalább az étvágyat?


Legjobb lenne valamilyen erre való gyógyszer / tabletta, de ha ilyen nem létezik, akkor más megoldások is érdekelnének.


Nagyon aggódom. Jó lenne, ha tudnátok segíteni.


2022. ápr. 10. 16:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
6,4 az még nem maga a katasztrófa, ahogy te ezt megéled. A majdnem cukorbetegségtől marha messze van. Annyi a teendő, hogy figyelj oda a szénhidrát bevitelre és csökkentsd a stresszt!
2022. ápr. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
1, azaz egy darab vérvételi eredményből nem lehet leszűrni, hogy valaki cukorbeteg, közel van hozzá vagy sem. Adott pillanatban magasabb volt.
2022. ápr. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Nincs ilyen recept nélkül. Ha aggódsz az étkezési szokásaidon vagy kénytelen változtatni, és mozogni. A gyógyszerek akkor szükségesek, ha már az életmódoddal nem lehet kordában tartani, de ezt nyilván az orvosod tudja mérlegelni, és felírja, ha kell (Merckformin).
2022. ápr. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

ma 16:19


Csak ez az egy fajta gyógyszer létezik erre? Vagy vannak mások is?

Ha vannak más gyógyszerek is, annak a nevei is érdekelnének.


ma 16:11


[link]


Ezek alapján nálam pre diabéteszes állapot van.

(7 fölött pedig már diabétesznek számít)

Máshol azt is olvastam, hogy ez az állapot elöbb utóbb könnyen átfordulhat cukorbetegséggé.


Mostantól jobban odafigyelek, de attól még érdekelne, hogy létezik-e erre még valamilyen gyógyszer, amivel elkerülhetem, hogy ez rosszabbodjon.

Ezért továbbra is várom a válaszokat a kérdéseimre, föleg gyógyszernevekkel kapcsolatban.

2022. ápr. 10. 16:36
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Jaja, egészségügyi kérdésekben én is a pénzcentrum.hu-n tájékozódok
2022. ápr. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
4-es Mi lenne, ha a háziorvosoddal konzultálnál? Ő még gyógyszert is tudna felírni...
2022. ápr. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Akkor tessék itt van 2 másik cikk, ugyanezt írja

[link]


[link]


"6,1 és 6,9 mmol/l közötti éhomi vércukorszint esetén beszélünk az emelkedett éhomi vércukorszint (IFG) fennállásáról, mely már a cukorbetegséget megelőző állapotnak tekinthető"


"Ha ez az érték 6,1 mmol/l - 7,0 mmol/l közé esik, még nem cukorbeteg az egyén, de emelkedett éhgyomri vércukor állapítható meg nála (IFG). Ez már emelkedett rizikót jelent a később kialakuló valódi cukorbetegségre és a később kialakuló szövődményekre nézve is."

2022. ápr. 10. 16:50
 8/14 A kérdező kommentje:

ma 16:48


Vasárnap nem tudom elérni, holnap pedig délutános, ezért tettem fel itt a kérdést.

2022. ápr. 10. 16:52
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
8-as És hétfő délutánig mi változik? Nyilván nem ma tudtad meg az értéket, és már régen hasonlóan magas. Megbeszéli veled a diétát, és csinál majd később egy kontroll vérképet, első körben nem fog gyógyszerezni.
2022. ápr. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

ma 16:58


Értem.


De még egy kérdésem lenne, mert lehet, hogy egyszer aktuális lesz erre gyógyszert feliratni.


A fent említett Merckformin az egyetlen gyógyszer, ami erre jó és hatásos?

Vagy léteznek erre a problémára más gyógyszerek is?

Ha léteznek, akkor jó lenne tudnom a nevüket.

2022. ápr. 10. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!