Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Engedelyeznetek e az eutanazia...

Engedelyeznetek e az eutanaziat barmifele mentalis betegseggel, hosszu ideje kuzdo szemelyeknek?

Figyelt kérdés

En ugy kepzelem ezt el hogy egy hosszabb pszichilogiai konzultacio sorozat utan tudna igy donteni a beteg es egy bizonyos osszegbe kerulne a szamara.

En szemely szerint szeretnem ha a mi kezunkben lenne a dontes e felol. Es ha mondjuk 100 ezer koruli osszeget kellene fizetni azt is kibirnam, hogy ne az elni akaro tarsadalom fizesse ki nekem az ezzel jaro kolteegeket.



2022. ápr. 14. 20:32
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Tul komplex a kerdes
27 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Már bocsánat, de nem véletlenül nincs önrendelkezési joguk a mentális betegségben szenvedőknek. Gyámjuk van akinek nincs joga mások élete felett rendelkezni. Viszont a halálos betegségnél ami fájdalommal jár nap mint nap annál támogatnám ezt az önrendelkezést az élete felett.
2022. ápr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"Már bocsánat, de nem véletlenül nincs önrendelkezési joguk a mentális betegségben szenvedőknek. Gyámjuk van akinek nincs joga mások élete felett rendelkezni. Viszont a halálos betegségnél ami fájdalommal jár nap mint nap annál támogatnám ezt az önrendelkezést az élete felett."


Roviden csak annyit tudok valaszolni hogy nem csak fizikai fajdalom letezik.

Egyebkent volt mar olyan veled hogy egy gyonyoru erdoben setaltal, tavaszkor es nem ereztel semmit? Pedig milyen gyonyoruek a viragzo fak.

Volt mar olyan hogy a betegseged fo okat nem tudtak a pszichaterek se beazonositani es 1 evet kell varjal arra hogy a feltetelezett betegsegedet diagnoztizaljak?

2022. ápr. 14. 21:03
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Én engedélyezném. A lelki szenvedés sokkal rosszabb, mint a testi, ráadásul a mentális betegségek magukban nem szoktak halálosak lenni, tehát akár több évtizeden át tartó szenvedést is okozhatnak.


#1.

Nincs minden mentális betegséggel élő embernek gyámja. Sokan közülük is cselekvőképesnek számítanak.

Én úgy gondolom, hogy a saját élete és halála felett mindenkinek rendelkezési joga kellene, hogy legyen, de ez úgysem az én döntésem.


Egyébként több országban is volt már rá példa, hogy mentális betegséggel élő személynek adtak eutanáziát. Tehát van, ahol már engedélyezett.

2022. ápr. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy 3-as írta, azzal a különbséggel, hogy "a lelki szenvedés is van olyan rossz, mint a testi".
2022. ápr. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én? Bárkinek,bármikor.
2022. ápr. 15. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
42%

Én nem hiszem, hogy etikus dolog lenne ilyen esetben az eutanázia, mivel azt egy embernek, egy gyógyításra felesküdött orvosnak kell elvégeznie. Egy önrendelkezésre képes mentális betegnek pedig nincs szüksége ehhez egy másik félre, bár ez már felveti a kérdést, hogy akinek ilyen gondolatai vannak, az valóban beszámítható-e.

Ezzel nem leszólni akarom a mentális betegeket, mert én is éltem át ilyen helyzetet, pontosan tudom hogy a lelki szenvedés még akár rosszabb is lehet, mint a testi. A különbség viszont, hogy ebből mindig van kiút, nem szabad feladni.

2022. ápr. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#6.

Sajnos nincs minden esetben kiút. Vannak gyógyíthatatlan mentális betegségek, mint például a skizofrénia vagy a bipoláris zavar. De én nem csak ezeknek a betegeknek engedélyezném az eutanáziát, ha rajtam múlna.

2022. ápr. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!