Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nincs TB-m hat hónapja,...

Ha nincs TB-m hat hónapja, akkor előre kell fizetnem az ellátásért vagy utólag? Honnan tudhatom ezt meg?

Figyelt kérdés

Mennem kéne időpontra, de kiderült gond van a TB-mel. Most így nem merek elmenni, nehogy előre kelljen fizetni.

Természetesen a TB-t intézem, csak sok így egyben így elindítottam a részletfizetési kérelmet, hátha sikerül.

De nem tudom így el merjek e menni az időpontra, el fognak e látni, illetve honnan tudjam mennyi az ára? Van ennek valami árlistája, ahol meg tudnám nézni, hogy kb nagyságrendileg az adott vizsgálat mennyi lenne? Mert akkor viszek magammal annyi pénzt. Persze ha iszonyú sok, akkor lemondom az időpontom és kérek másikat (nem tudok mit tenni akkor).

Kérem ha valaki tudja hol tudnám megnézni az árakat írjon!

Köszönöm előre is a segítséget!



#ellátás lejárt TB-vel
2022. ápr. 18. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sürgősségit utólag, a többit előre. Olcsóbb lenne rendezni a TAJ-t, hidd el. Ha az nem megy, az ellátást sem fogod tudni kifizetni.

Egy sürgősségi ellátás 750 ezer is lehet. (Tudom, hogy nem ezt kérdezted, de nagyon brutál árak vannak)

2022. ápr. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Pont hogy utólag kell fizetni. Persze ha nincs a neveden semmi akkor megúszod. Ha meg van a neveden valami akkor az elmaradás miatt amúgy is keresni fog a NAV...
2022. ápr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ez nagyon attól függ milyen orvoshoz mész.

pontszám alapján dolgoznak, azaz minden egyes vizsgálat pénzbe kerül, pl. általános anamnézis, vérnyomásmérés, gerincvizsgálat stb.. stb..

pl. ha van ügyfélkapud meg tudod nézni, hogy amikor orvosnál voltál mennyit állt a tb.

utólag kell fizetni, de ált. tényleg jobb ha inkább rendezed előtte

2022. ápr. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindenképpen az a célom, hogy rendezzem. De addig nem tudok annyit összeszedni és befizetni amennyit kérnek. Viszont az időpont is fontos és ha egy mód van rá nem szeretnék elmaradni róla. Ezért gondoltam arra, hogy ha nem csillagos ég az ára bevállalom, hogy kifizetem most. Aztán meg összeszedem vhogy amazt és rendezem. Természetesen nekem sem öröm ez, de próbáltam vmi hirtelen megoldást kigondolni. Csak a kórház honlapján nem találtam árjegyzéket. Valamint gondoltam hátha más is járt ilyen cipőben és van tapasztalata. Köszönöm a válaszokat. Az ügyfélkaput megnézem, köszönöm.
2022. ápr. 19. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!