Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vannak itt rendszeres véradók...

Vannak itt rendszeres véradók ? Ìrnátok pár sort a tapasztalatotokról, és az okról, hogy miért adtok vért ?

Figyelt kérdés
Statisztikailag Magyarország lakosságának csak egyszámjegyü százaléka véradó.

2022. ápr. 19. 06:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%

Anyám rendszeresen adott vért évekig. Úgy volt vele hogy ezzel segít. Lehet egyszer ő is rászorul..

Már nem ad, mert véradáson nagyon bunkó faxok az emberekkel. Megelégelte a bánásmódot. Ha nem úgy kezelnék a véradókat mint egy darab sz4rt, akkor talán többen mennének.

2022. ápr. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez megdöbbentöööööö :-(
2022. ápr. 19. 07:24
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Nem szabad általánosítani!

Rendszeresen adtam vért, nem találkoztam bunkózással.

.

Adtam és nem vártam érte semmit azon kívül, hogy segítsen azon, aki életminősége ezáltal javuljon.

Elveim miatt adtam, nem kell érte hála, vagy fizetség.

2022. ápr. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Eddíg rendben s lenne a dolog, én is meggyözödésböl vagok véradó; de, ha ocsmányul viselkednek velem, akkor mit tehetek ?
2022. ápr. 19. 07:35
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Én még nem találkoztam olyannal amit egyes írt, pedig nemrég volt az 51. véradásom.

Inkább kedvesek, és hálásak azért mert vért adtam.

2022. ápr. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy pozitív vélemyény is van. :-)
2022. ápr. 19. 09:12
 7/11 anonim ***** válasza:
40%

Én ugyan még csak kétszer adtam, de mindkétszer teljesen normálisak voltak velem. Amúgy nekem ez egyrészről egy terápia volt magam felé, mivel gyakran elájultam, ha orvosi vizsgálatra kerültem és le akartam ezt az egészet küzdeni. Plusz mivel olyan szakmát tanulok, amivel egészségügyi dolgozó leszek, így azért is gondoltam, hogy "illene" ezen túllendülnöm.

És persze az is jó érzés, ha segíthetek így másokon, ritka vércsoportom van.

2022. ápr. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Csak egyszer adtam, vagy 20 éve. Majdnem elküldtek, mert nagyon vékony voltam. De aztán végül egy kicsit kevesebbet vettek a szokásosnál.


Nagyon mennék, de olyan gyógyszereket szedek, amik miatt lehetetlen lenne.


Számomra a véradók hősök és elképzelni sem tudom, hogy "bunkóznának" velük.

2022. ápr. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
40%
En régebben nem adhattam a vashianyom miatt évekig, mostmar adhatok egy ideje, azóta évente szoktam eljárni, örülök ha segíthetek másoknak:)
2022. jún. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jó, jó, nem szbad általánosítani, de azért elgondolkodtató a helyzet, hogy egy pár válaszban inkább a negatív élményeek jönnek elö....
2022. júl. 2. 07:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!