Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ez a fajta térdfájdalom mitől...

Ez a fajta térdfájdalom mitől lehet?

Figyelt kérdés

Ha sokáig ki van nyújtva nagyon nehezen és lassan tudom behajlitani, közben pedig eléggé fáj. ( Nem zsibbad, olyan mintha olombol lenne és akadna) Illetve fordítva is hajlításból egyenesre. Meg eleve ha be akarom hajlitani pl törökülésbe, olyan mintha nagyobb lenne a térdem és nagyon nehezen tudom behúzni .

Reumatológiára kell vele menni?



2022. ápr. 19. 08:52
 1/5 anonim ***** válasza:
vagy ortopédiára. az is lehet, hogy gyulladtak az ízületek, de akár porcleválás is lehet, ami miatt "akad" és nehezebben hajlik. első körben röntgent fognak csinálni valószínűleg.
2022. ápr. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ortopédia.
2022. ápr. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Nekem is hasonló,vagy szinte ugyanilyen problèmám van,semmi baja nem volt a térdeimnek,két ève reggel felkeltem és alig birtam làbra àllni....már mindenféle vizsgálaton voltam,röntgen stb,semmi...porcok izület,minden rendben volt elvileg...nem dagad,nem vizesedik,csak olyan merev,alig birtam behajlitani,ha lassan fájdalmasan behaljitom,akkor kiegyenesiteni ugyanolyan lassan tudtam,fájdalmasan.

Hozzáteszem én elég sokat is vagyok létrán,stb fizikai meló,csak a fura hogy nálam elöjele nem volt,és egyik napról a másikra jött a fájdalom,és érdekes módon mindkét térdem...

Tornásztatom naponta,akár reggelröl is,este is.Sima gumiszalaggal,vagy expander gumiszalaggal tornásztatom,nyújtom mindkét irányba,jobbra balra is,azóta javult jobb is,de megterhelö munkánál visszatérö a fájdalom illetve a merevedés,de mióta naponta tornásztatom klasszisokkal jobb.

2022. ápr. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, meg fogom nezetni, csak már 1000 éve nem voltam ilyen problémával orvosnál. Az a gyanúm, hogy az utóbbi hónapokban hirtelen megeroltettem, a kislanyom majdnem 10 kg és hát sokszor ulesbol állok fel vele, úgy látszik elpuhultam az évek alatt, pedig rengeteget sportoltam.
2022. ápr. 20. 10:24
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
Ha növésben vagy, előfordul, hogy egyes izmok gyorsabban nőnek, mint a csont, és ez is okozhat ilyesfajta ízületi fájdalmat.
2022. ápr. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!