Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit csinálnál a háziorvosoddal...

Mit csinálnál a háziorvosoddal ha kifecsegné a betegséged?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 30. 01:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Panaszt írnék az orvosi kamarának: Súlyos visszaélés megszegni az orvosi titoktartást, hacsak nem közveszélyes, fertőző dologról van szó: mondjuk nevet akkor sem adhat ki. Az sem mindegy kiskorú vagy-e, mert bizonyos kor alatt a szülőket tájékoztathatja.
2022. ápr. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 simad ***** válasza:
0%
Hát ha nemibetegséget akkor jó :) legalább tudjuk kivel nem kell hálni.
2022. ápr. 30. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

Egyértelműen tudod ezt bizonyítani?


Különben nincs értelme foglalkozni vele.

2022. ápr. 30. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
Mit fecsegett ki? Mert ha egy influenzát akkor semmit. Ha egy nemi betegseget akkor orvosi kamara.
2022. ápr. 30. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Pszichiátria, de nem tudom bizonyítani, max a tanúk akiknek elmondta.


Pont ezért mer ilyet megtenni mert tudja hogy szinte lehetetlen bizonyítani és úgyis az orvosnak hisznek.


De hogy bizonyítasz egy ilyet? Bepoloskázod a rendelőt hogy a következő betegnek mond-e rólad valamit?

2022. ápr. 30. 05:22
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Betegjogi képviselőhöz fordulhatsz. Ne az orvost nevezd meg, hanem azzal a panasszal élj, hogy a betegséged olyan részleteit visszahallottad xy-tól, ami csak a rendelőben hangzott el, szeretnéd, ha kivizsgálnák, mi történt.


És válts orvost!

2022. ápr. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy ezt nem szabad, illetve szabad, ha nincs nevesítve ki az, vagy nem beazonosítható módon adta tovább. Leginkább az a kérdés, hogy téged ezzel milyen hátrány ért és a bejelentést ennek alapján kell megtenni kb. úgy ahogy 6-os írta.
2022. ápr. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Betegjogi képviselő nem csinált semmit, csak segít megírni a panaszlevelet azt mondta.


Tehát nem vizsgálódik, nem tesz semmit. Milyen hátrány ért?

Téged milyen hátrány érne ha kipletykálná hogy "kakukk" vagy? :-)



Akitól hallottam nevesítette az orvost.

2022. ápr. 30. 21:52
 9/14 anonim ***** válasza:
Vagyis van tanú.
2022. ápr. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Bocs, én csak azért kérdeztem milyen hátrány ért, mert egy feljelentésnek az a lényege, azt kell orvosolni akkor. Az, hogy most elmondja egy ismerősömnek vagy szülőmnek, hogy ez vagy az van velem, az ugyan titoktartás megszegése, amiért őt elmarasztalhatják, de abban nekem semmi szerepem nem lesz. Viszont, ha amiatt apám mondjuk kitagad és utcára kerülök, vagy emiatt kirúg a csajom az megint más. Emiatt meg kell fogalmazni azt is ebben a panaszban, hogy te mit szeretnél, milyen hátrány ért és arra milyen megoldást szeretnél, milyen kártérítést, stb. Egyébként az egésznek semmi értelme nem lesz a te részedről.
2022. máj. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!