Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Influenza, szerinted elmenjek...

Influenza, szerinted elmenjek olvoshoz, vagy elmúlik magától?

Figyelt kérdés

Hétfőn torokfájás+nátha+láz, aztán megettem 6db neocitránt, egy levél strepsilst ez szerdára elmúlt, akkor meg már csk elkezdtem köhögni, de nem volt vészes. Csütörtökön is köhögtem de úgy éreztem már jól vagyok, hogy mostmár nemsoká meggyógyulok.


Erre ma, péntek reggel úgy ébredtem, hogy fáj a torkom mint álla, viszont most nem köhögök. Most megint kezdődik újra az egész? vagy mi van? Én ezt nem értem.

Ha elmegyek orvoshoz az felír valamit?

Ez valami járvány vagy csak sima megfázás?


2010. szept. 17. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Én elmennék, mert rosszabbodott, hiszen újra fáj a torkod. Ha vírus, nem fog írni semmit, ha bakteriális torokgyuszi, akkor kapsz antibiotikumot. Ez mi így látatlanban nem tudjuk megmondani.

Ha van lázas, akkor mindenképp menj, nehogy hétvégén legyen súlyos az állapotod, mert olyankor sehol egy orvos.

2010. szept. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Aha, najó csak kettőig rendel a doki, közben meg annyi más dolgom lenne. Pl előtte személyit is kéne csináltatnom, mert enélkül meg hogy tudok elmenni az orvoshoz, sehogy. Személyim, tb kártyám, adó kártyám minden egyben eltűnt, vagy ellopták, vagy én nemis tudom. Van még egy útlevelem végülis, mert az itthon volt, de az elég a dokihoz menéshez?


Nem vagyok lázas most egyébként, csak a torkom fáj.

2010. szept. 17. 10:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Személyi nem kell általában, TAJ-kártya nélkül viszont nehéz lesz. De gondolom ismer a dokid, meg tudja nézni a rendszerben is esetleg, ha viszont nem ismer, akkor bukta. Amúgy én most voltam dokinál, náthás vagyok egy hete, csak annyit kérdezett, hogy "maga is...?" Szar nedves idő volt, nem öltöztél fel rendesen, semmit nem adott rá, csak kértem receptet algopyrinre. De te érzed. :D
2010. szept. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor inkább beveszek én is egy algopyrint, az van itthon egy levéllel. Felhívtam a dokit most nincs is ott, csak helyettesíti valaki délután, Az így marhajó, mert oké hogy a saját dokim ismer engem, de az a másik biztos hogy követelni fogja a TB kártyát, azt meg most nem tudom elővarázsolni neki. Mondjuk benne vagyok a gépben ha az elég nekik. Jó ezt így nem kérdeztem meg telefonon, csak annyit, h érdemes e elmenni. Azt mondta lehet felírnának egy köptetőt, meg antibiotikumot, előtte meghallgatná orvos a tüdőmet, hogy veszem a levegőt. :)
2010. szept. 17. 10:56
 5/6 anonim ***** válasza:

"Hazipatika, gyogynovenyek"!


Kakukkfu, kamilla, utifu, koromvirag!

Ezek mindig legyenek otthon, s amikor nathas vagy, akkor keszits egy jo meleg teat, amit citrommal es mezzel edesitesz, majd bevehetsz 1 panadolt.

A teakat legalabb 1 hetig kellene fogyasztani.

2010. szept. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hm, köszi, nincs egyik sem itthon, akkor majd veszek
2010. szept. 17. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!