Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elmenjek dokihoz vagy rendbe...

Elmenjek dokihoz vagy rendbe jön magától is?

Figyelt kérdés
Tegnap elmentem futni és már éreztem, hogy valami nem oké, de futottam tovább, aztán az utolsó kör utolsó 10 méterénél valami reccsent/roppant. Kicsit megcsavargattam a bokám, hazaszaladtam, itthon levettem a cipőm, leültem és amikor felálltam visszahuppantam, a lényeg hogy tegnap óta fáj a lábam, azaz a bokám és van alatta valami ami a másik bokám alatt nincs. Ma bementem edzésre, de csak úgy (nem edzettem) és mindenki mondta, hogy holnap menjek el röntgenre, de tuti, hogy nem tört el, max a szalagokkal van valami, de a szüleim meg mindenhez úgy állnak hozzá, hogy ha tudok járni akkor nincs semmi bajom, de eléggé bicegek, és fáj is. Menjek dokihoz vagy "majd rendbe jön"?
2011. márc. 7. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem menj el dokihoz
2011. márc. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ja még azt, hogy SZTK-ba sürgősségire jó lesz? mert röntgen ott van, és nem akarok háziorvoshoz menni, aztán ő meg utalgat ortopédiára ahol ki tudja mikorra kapok időpontot...
2011. márc. 7. 18:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Sűrgősségi. Háziorvossal nemsokra mennél, csak elküldene egy röntgenre, de így időt nyersz. Rendbejön magától is valószínüleg egy ín vagy izomszalag félreugrott. De magától 3-4 hét is lehet. Egyszerűbb egy röntgen és utána fájdalomcsillapító. Használhatsz valami szupergélt is mint pl Fastum gél vagy Salonpas
2011. márc. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem meghúzódhatott az ínszalagod.(nem vagyok látnok, de hasonló volt amikor elszakadt a bokaszalagom, utána én is jártam még rajta, csak másnapra volt iszonyat csúnya) ha bemész sürgősségire, ellátnak, nem kell házidoki.
2011. márc. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

erre én sajnos nem tudok válaszolni, mert nem élek Magyarországon, de ha nagyon elhúzódik a menet akkor próbáld ki a keserűsós borogatást (patikában lehet kapni magnézium szulfát port, kell belőle 3 evőkanál ezt feloldod 1 liter vízben, s borogasd a bokád vele, ne hagyd felmelegedni a borogatást a lábadon)

gyógyulást kívánok :)

2011. márc. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek, amúgy semmi nem látszik, csak van ott egy pici csomó vagy nem is tudom, hogy mi ami a másik lábamon nincs. nincs bedagadva, nem kék, lila, zöld. semmi, csak az a kis púp
2011. márc. 7. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!