Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Aneszteziológus orvosként...

Aneszteziológus orvosként lehet dolgozni magánba? Ők milyen szinten tudják az orvostudományt?

Figyelt kérdés

Mert tudom hogy pl. nőgyógyász vagy kardiológus van magán, de altalni magánba minek? vagy magán intenzív osztályt se hallottam még? akkor ez egy korlátozottabb szak?


Ők mennyire tudják a medicinát? mert van aki azt mondja hogy ők ilyen kisegítők igazából a sebészek mellet, van aki szerint meg ők tudják az egyik legjobban az orvosok közül is ezt az egészet.


Köszönöm a válaszokat, és elnézést ha butaság a kérdés, de tényleg érdekel.



2022. máj. 14. 10:52
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Azért fura hogy ezeket mondjátok, mert a közvélemény előtt az anesztes orvos nem egy nagy valaki, inkább a sebeszek meg a belgyógyaszok a valakik.
2022. jún. 12. 16:28
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is mindig azt mondták hogy á, az anesztes csak altat. Aztán anesztes lettem és mindenki hozzam szalad ha baja van.
2022. jún. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
mentőtiszt hallgató vagyok, tanít minket anesztes és oxiológus is, és ők tényleg az orvosi hivatás tetején állnak tudás szinten. a sürgősségi esetek mesterei, minden szakterülethez érteniük kell legalább közép szinten, ők azok akik a rohamkocsival vonulnak. kórházban meg persze mást csinálnak, de nem csak altat az anesztes :D
2022. jún. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én még ilyet nem hallottam, hogy az altatóorvost bárki lenézné,pedig eüs vagyok. Elég nagy valaki komoly szakmai tudással, már csak azért is ha egy spinális érzéstelenítést rosszul csinál vissza fordíthatatlan következménye lehet.

Vagy vegyük az intubálást, amitől sok orvos fél.

2022. jún. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

#14.


De az átlagember azt sem tudja, hogy mi az a spinális érzéstelenítést, meg intubálás és úgy nézik le…

Nem a többi orvos nézi le Őket.


Persze ezzel meg nem kéne törődni, de az a baj, hogy akármennyire is legyen intelligens és elhivatott valaki a munkája iránt, ha valamiben sok munkája van, akkor vágyik az elismerésre, megbecsülésére, stb. Jogosan…


És az azért eléggé el tudja rontani a kedvet, hogyha mondjuk egy patológus lépten nyomon azt hallja vissza a prolik (átlag) szájából, hogy csak egy hentes.


Ezt szerintem csak úgy lehet elviselni, ha van egy támogató közeged (párkapcsolat, család, barátok), ahol elismernek…

2022. jún. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Az anesztes és az oxis orvosok a legjobbak. Jó, ha egy kórház egyet fel tud mutatni bármelyikből teljes állásban. Senki sem nézi le őket az ismerőseim közül. Nézzünk egy sima műtétet: szakorvos műtétet javasol. Hova mész először? Az anesztes dokihoz, aki kimondja, hogy műthető állapotban vagy-e. Ha ő bármit talál, nincs műtét. Altatás, ébresztés egy műtét legkritukusabb része.

Üdv: egy újabb eü-s

2022. jún. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!