Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Valaki segítene megfejteni a...

Valaki segítene megfejteni a verkepemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ha esetleg véletlenül egy orvos ide tevedne vagy egy nővér és segitene nagyon megkoszonnem

Tegnap voltam vérvételen, ma jött meg az eredményem. Azokat írom ahol csillag van.


Karbamid 2,5 mmol/L * 2,8-7,2

Neutrofil granulocita % 42,10 % * 50,00-70,00

Limfocita % 48,00% * 25,00-40,00

Vörösvérsejtszám 5,3 T/1 * 4,1-5,1

MCH 27,0pg * 28,0-33,0

MCHC 309 g/l * 310-370


A többinél nincs semmi és csak egy csillag van ezeknél, köszönöm szépen!



2022. máj. 31. 17:31
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat nem vörös versejt hanem Bazofil granulocita
2022. máj. 31. 17:33
 2/8 A kérdező kommentje:
De mégis vörös versejt, annyira egymas alatt vannak, kiismerhetetlen😅
2022. máj. 31. 17:34
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Guglizd ki, de ezek jelentéktelen eltérések, és akár egy jó ebéd után is megváltoznak.
2022. máj. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszi! Az a lényeg akkor hogy jelentéktelen és nincsen semmi bajom
2022. máj. 31. 17:45
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem így van, de nem szeretném elvenni a kedvedet.

Ha konkrátan kédrdezel, megpróbálok segíteni.

Tkp az orvos nem az egyes, pitiánernek tűnű vérképet nézi, hanem inkább a halmozódást. Vagyis ha nagyon egyirányba mutatnak az eltérések. De ilyenkor is elküld egy másik vizsgálatra, amik ugyanarra a szervre mutatnak. Ugyanis legtöbb szervek megvan a maga jellegzetes tüneteggyüttese.

2022. máj. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Rendben, igazából az orvos azt mondta nekem mert közben felhivtam, megnezte a felhőben hogy minden rendben van ezek minimális eltérések amik teljesen az egészséges tartomanyba esnek még.


Ami nagyon frusztrált az a Limfocita volt mert utána néztem a neten és borzasztoan horror dolgokat irt (daganat, rak) de közben azt tudakoltam meg hogy az csak akkor lenne baj ha a fehérvérsejtek is magasak lennének és hogy egy * az egyeltalan nem sok.

2022. máj. 31. 22:55
 7/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
De felesleges guglizni, mert ott kb. minden rákra utal, minden baromi nagy baj. Ezek semmilyen eltérések. Vannak határértékek, de egyáltalán nem azt jelenti, hogy nem lehet egyén akinek ettől alapból eltérő, ráadásul egy sima megfázás, nyirokcsomó megnagyobbodás is okozhatja. Ráknál vagy komolyabb problémánál nem így néz ki egy vérkép.
2022. jún. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom:)!
2022. jún. 1. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!