Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Segítene nekem valaki megfejte...

Pumacska kérdése:

Segítene nekem valaki megfejteni ezt az orvosi leletet? (Endometriosis susp. )

Figyelt kérdés

Normális külső genitalék. Kp tág vagina. Portio folytatásában rendes nagy retroflectalt, mobilis uterus tapintható. Mko szabad környezet. Douglas nem ledomborított, a rectovaginalis spactiumban mérsékelt nyomásérzékenység, a középvonalban egy cseresznyemagnyi, mérsékelten érzékeny rezisztenciával. Kolposzkóp:ép hám. Minimális flour.


Előre is köszönöm!



2020. febr. 2. 12:13
 1/3 anonim válasza:
31%
Majd az orvosod segít.
2020. febr. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonymousreview60 ***** válasza:

A lenti "fordítást" a neten megtalálható orvosi lexikonok stb segítségével készítettem. Tudom, hogy nem mindig egyszerű, de legközelebb ne baß ki magaddal, hanem addig ne hagyd el a rendelőt, amíg az orvos "magyarul" el nem mondja, mi a diagnózis. Különben nem tudsz mindent megtenni az egészségedért, és közben akár feleslegesen stresszelsz, és vársz itt a gyakorin ki tudja mennyire hiteles válaszra.



Normális külső genitalék.

megfelelő külső nemiszervek.


Kp tág vagina.

Tág hüvely.


Portio folytatásában rendes nagy retroflectalt, mobilis uterus tapintható.

A méhnyak folytatásában rendes nagy hátrahajlott, mozgó méh tapintható.


Mko szabad környezet.


Douglas nem ledomborított,

Ez a hashártya és a hüvely közötti üreg.


a rectovaginalis spactiumban mérsékelt nyomásérzékenység,

helyesen: spacium. A végbél és a hüvely közötti üregben mérsékelt nyomásérzékenység.


a középvonalban egy cseresznyemagnyi, mérsékelten érzékeny rezisztenciával.

Érzékeny pont, ami nyomásra ellenáll, azaz nem omlik be.


Kolposzkóp:ép hám.

Benézett a vaginába és épnek találta a hámot.


Minimális flour.

Minimális folyás.

2020. febr. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Látom,hogy még csak az endomteriosis gyanúja merült fel.Hátrahajló méhed van. A hasüregben tapintás alapján nincs folyadék (legalábbis jelentős mennyiségű). Viszont a hüvelyed és végbeled között van egy érzékeny terület. A ciklusod melyik részén jársz? Ez lehet egy endometriosisos terület. UH-t nem csináltak?
2020. febr. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!