Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha adnak beutalót terheléses...

Ha adnak beutalót terheléses cukor vizsgálatra, de nem megyek el, érhet jogi következmény?

Figyelt kérdés

2022. júl. 4. 10:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. júl. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez a saját érdeked.
2022. júl. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Jogi következményét a vérvétel elmaradásának egyetlen esetben tudom elképzelni. Ha elkapnak ittas vezetéssel, nyilván alaplépésből elveszik a jogsit, előállítanak vérvételre (az alkoholszint igazolása és egyértelmű, laboratóriumi kimutatása céljából) és valahogy onnan lépsz le. Mivel az hatóságilag kényszerített vizsgálat.
2022. júl. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A beutaló nem jelent kötelezettséget. Viszont szerintem érdemes lenne elmenni, mert ha például cukorbeteg vagy, akkor inkább most derüljön ki, és ne 10 év múlva, amikor már lehetnek szövődmények.
2022. júl. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Szerencsére ittasan sosem vezetek gépkocsit.

Akkor a beutaló nem egyenértékű a behívóval? Valaki magyarázza el:D Az "utalni/utasítani" szigorúbban hangzik, mint a "hívni", pedig utóbbit eléggé büntették anno.

2022. júl. 4. 10:46
 6/17 anonim ***** válasza:

Kényszerintézkedést csak hatóság foganatosíthat, szigorú jogi keretek közt. Vannak olyan fertőző betegségek, amelyek súlyos, halálos kimenetelűek lehetnek. Még ilyeneknél sem ír elő a törvény kötelező orvosi vizsgálatot, kötelező kezelést. Csak azt mondja, büntethető vagy, ha megfertőzöl másokat.

A családorvoshoz önként mentél, mert valami panaszod van. Ez alapján az orvos szükségesnek látta, hogy kizárja vagy megerősítse a diabétesz lehetőségét. Kezeletlen 1.-es típusú cukorbetegség rövid út a temetőbe, de fel nem fedezett, nem karban tartott 2.-es sem az élet minőségének javulását, hosszabb életet jelent.

A te érdeked, hogy kiderüljön, és ha igazolódik, fogadd el a szakértő segítséget.

2022. júl. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Elmúltál 18 éves?


Abból indulnak ki, hogy amit az orvos utasít, azt a beteg betartja. De nem kötelező. Szabad országban élünk, a saját egészségedről van szó (amennyiben elmúltál 18 éves.)


De amúgy miért ne mennél el? A tűszúrástól félsz?

Nekem ilyen vizsgálattal derült ki, hogy közel állok a cukorbetegséghez, de még megelőzhető. Ha nem megyek el fiatalon cukorterhelésre, lehet, hogy 50 évesen már vágnák le a lábamat vagy megvakulnék.

2022. júl. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Idén leszek 22.

Nem félek a tűszúrástól, volt egy központi vérvételem, ahol egy csomó dolgot néznek, éhgyomorra kellett menni. Abban elég magas lett a cukor.

Én nem lehetek cukorbeteg, a testsúlyom is normális, mindig is ilyen volt, eléggé vékony alkat vagyok, sosem voltam elhízva! Rendszeresen szoktam mozogni.

2022. júl. 4. 11:16
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Aha, nem lehetsz. Jó, akkor ebben meg is egyeztünk. A tudósok meg mind hülyék.
2022. júl. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Léteznek vékony cukorbetegek is, még ha nem is az a jellemző.
2022. júl. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!