Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha saját felelősségre nem...

Ha saját felelősségre nem megyek el egy vizsgálatra terhesség alatt, akkor annak lehet-e következménye?

Figyelt kérdés
Táppénz, tgyás, gyed folyósításában....
2012. aug. 5. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem.

4 alkalommal kell a nőgyógyásznál megjelenni, h pl. tgyást kapj.

De ha a babádat és az egészségeteket nézzük, hatalmas felelőtlenség, ugyanis bármilyen gond kialakulhat és ha nincs pl. kezelve az a baba egészségét veszélyezteti!

2012. aug. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

TGYÁS, GYED táppénz folyósítása nem attól függ, hogy hányszor jelensz meg a vizsgálatokon.

Az a bizonyos 4 alkalom a terhesgondozáson pedig az egyszeri anyasági támogatáshoz szükséges.


Azért én kíváncsi lennék, honnan ez a bátorság hogy nem mész el egy ( vagy több?) szükséges vizsgálatra, kockáztatva ezzel a baba és a saját egészségedet, miközben azon aggódsz hogy nem kapsz majd annyi pénzt, mint amennyit beterveztél?

2012. aug. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én meg tudom érteni a kérdezőt, abban az esetben, ha nem egy fontos vizsgálatot, mint mondjuk a 12. heti UH, hanem pl az AFP-t hagyja ki.

A következő babánál én nem fogok elmenni AFP-re, teljesen elavult vizsgálat, csak Magyarországon elfelejtették frissíteni a protokollt. Arra jó, hogy feleslegesen ijesztgessék vele a kismamákat.

2012. aug. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó: teljesen igazad van abban amit írsz, én azonban továbbra is kitartok azon véleményem mellett, hogy akkor sem az ellátások összege miatt aggódnék a legjobban egy kihagyott vizsgálat esetében.
2012. aug. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nem tudom ki hol olvasta h nem ment el vagy nem akar elmenni vizsgálatra de biztos...szerintem ez csak egy kérdés volt ami engem is foglalkoztatott miután megtudtam h terhes vagyok...nem mintha eszembe jutott volna h el se megyek de belegondoltam h biztos vannak olyanok akik nem teszik és azért vajon büntetnek-e...volt egy nő rokonoméknak ismerőse akinek volt már 3 fia de már a 40-hez közelített és onnan derült ki h terhes h 7.hónapra megszülte a babát és persze agyvérzéssel egészségtelenül... :( világ életére nyomorék maradt szegényke mert az anyja egy idióta barom... nem büntetik az ilyesmit de szerintem kellene...ugyanis felelősséggel tartozik egy emberi életért... és rengetegen csinálják így...sokszor hallani olyat h ő észre se vette h terhes...ugyan már könyörgöm amikor már mozog meg ilyenek ne mond h nem érezte ??!!!! csak nem érdekelte inkább...

de ezekre a juttatásokra tényleg nincsen köze kivéve az egyszeri támogatáshoz kell 4 nőgyógyászati vizsgálat amit előttem is mondtak annak az összege azt hiszem 64ezer körül van...

2012. aug. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!