Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan tudok házirovost...

Hogyan tudok házirovost váltani? Egyáltalán honnan tudom, hogy megfelelő lesz az új?

Figyelt kérdés

Az orvossal nem lenne akkora gond, inkább azért szeretnék váltani, mert az asszisztense nagyon csúnyán beszél velem/rólam, ő meg tűri és "gazsulál" neki. Az ápolónő szurkálódik, megjegyzéseket tesz (nem teljesen az orrom előtt, de azért annyira mégis, hogy tudjak róla - telefonba és személyesen is), folyton elrontja a receptjeimet, és általában utálom őket keresni, az van bennem, hogy nagyjából táppénz meg recept felírásra számíthatok ott. Van olyan diagnózisom, amiről a ai napig nem tudnak/nem hajlandók valós problémának elismerni stb.

Ha beszélek telefonon az orvossal, leteszem és zokogok 10 percet.

Szeretnék váltani, de olyan orvoshoz mennék, akivel nem lesz még ennél is rosszabb.


2022. júl. 5. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Területi ellátási kötelezettség van. Csak az a háziorvos köteles fogadni, akihez tartozol.

Váltani úgy tudsz (ha tudsz), hogy felhívod a kiszemelt orvost, és megkérdezed hogy átvállal-e.

2022. júl. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Érdeklődj ismerőseid körében és aszerint válassz, persze ha tud fogadni, mert nem kötelessége ha nem hozzá tartozol.
2022. júl. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Fontos is lenne, hogy a közelben legyen, mert mozgásszervi betegségem is van. Van is néhány másik orvos a rendelőben, de nem tudom, hogy ők milyenek, mert a szomszédaim mind ahhoz tartoznak, akihez én is. Másokat meg nem siermeke, akik a többi orvoshoz járnak. Szóval legfeljebb az orvost tudnám konktaktálni, de nem tudom, hogy mit szólna.
2022. júl. 5. 11:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha megfogalmazod magadnak, hogy mik a leendő orvosoddal szembeni elvárásaid, az sokat segít, hogy az újat kiválaszd és elfogadd az ő rigolyáit. Az orvosok is emberek, van, amelyik szakadt farmerben jár, van, amelyik nem köszön, aztán attól még lehet, hogy neked nem ezen múlik, hogy ki tudtok-e jönni.
2022. júl. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

0. Ne engedje, hogy az asszisztens feketítsen, gonoszkodjon.

1. Hallgasson végig, mert igyekszem a lényeges információkat közölni.

2. Bízhassak a diagnózisaiban.

2022. júl. 5. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!