Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ross operáció (szívbillentyű-m...

Ross operáció (szívbillentyű-műtét) tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Szívbillentyű hiba miatt lesz hamarosan Ross procedure nyitott szívműtétem. Érdekelne mások sztorija vagy tapasztala ugyanilyennel kapcsolatban.

A Ross eljárásának lényege, hogy az elromlott szívbillentyűt a beteg saját ép billentyűjével helyettesítik.

Ami érdekes lehetne: mennyi ideig tartott, milyen volt rehabilitáció, mi történt utána, hogy élted meg



#szívbillentyű #ross operáció #nyitott szívműtét #ross-eljárás #autograft
2022. júl. 10. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia, Túlvagy rajta?
2022. nov. 12. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia, igen!

8 óra 20 perces műtét volt, ebből 90 percet állt a szívem.

Homograft

Voltak kemény napok az intenzíven (összesen 3 nap) de így 1 hét után teljesen jól érzem magam

2022. nov. 13. 00:35
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia kérdező. Nincs is már semmi gyengeség meg semmi panaszod?
2022. nov. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Gyengeségem elmúlt (bár azt mondják teljesen 3 hónap múlva fog a rehabilitáció után), az egyedüli fájdalom a csuklyás izomban és a hátban van - ami lehet akár elfekvésből, vagy ideg elnyomásból (az állandó háton alvástól)
2022. nov. 27. 16:23
 5/11 Bence Bogdán válasza:

Szia, ugyanúgy csinálhatsz majd mindent? Teljesen fel fogsz épülni 100%-ra? Befolyásolya az életed? Valamiben korlátozni fog a jövőben? Sportolni lehet utána?



Bocsi a sok kérdés miatt de nekem is lesz nyitott szívműtétem 20 éves koromban és kíváncsi vagyok

2023. febr. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5

A Ross eljárásnak pont az az előnye, hogy (szinte) teljes értékű életed lehet a műtét után:

- nem kell vérhigítót szedni

- az átültett (emberi) billentyű a többi szervvel együtt rugalmasan tágul (fiatalnál óriási előny), illetve a sejtjei a szív sejtjeivel "kommunkálnak"

- fiziaki terhelést ugyanúgy bírja mint az "egészséges" billentyű (műtét utáni programozott, felügyelt kardio-rehabilitációnak köszönhetően visszaedződik a szív és az érrendszer)


A kérdésekre válaszolva: igen, igen (a felépülési idő kb. 1 év - ezt úgy kell érteni, hogy akkora leszek ugyanolyan fizikai és pszichés állapotban mint a műtét előtt), nem, semmiben, lehet


De azért félreértés ne essék, ennek a műtétnek is vannak kockázatai, ahogy nálam is előjött pl. pericarditis, vagyis szívburok gyulladás - ami 3-4 napon belül elmúlt ugyan, de mégis jele annak, hogy a gyulladásokkal nehezen bírkozott meg a szervezetem...

Ez egy klassz videó, sok mindenről szó van benne a Ross-ról [link]

2023. márc. 2. 16:52
 7/11 kisska ***** válasza:
Meddig kellett háton aludnod?
2023. ápr. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7

Másfél hónapig, mint egy hagyományos billentyűműtét után

2023. ápr. 16. 08:44
 9/11 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy jól vagy ,


Nekem is lesz nyáron , szívbillenytyű műtét, azt mondja a doki mű kell, mert nem zár el az eredeti..

2023. ápr. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Update egy év után: minden a legnagyobb rendben, a vérnyomásom beállt 110/70-re, minden mellékhatás szinte teljesen elmúlt.

Azt kell mondjam, hogy a műtét (jóval) előtti fizikai és pszichés állapot 95%-ban visszaállt. Ha billentyű műtét előtt állsz, én mindenképpen javasolnám hogy keress egy orvost aki gyakorolott és profi ROSS-ban és kérd ki a véleményét...

nov. 30. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!