Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Amennyiben érvénytelen a taj...

Amennyiben érvénytelen a taj számom/kártyám, mert van fizetés hátralékom, úgy el tudok menni dolgozni, vagy visszadobja a munkáltatónak a rendszer, hogy nincs TB-m és emiatt fel sem vesznek?

Figyelt kérdés
2022. júl. 14. 09:59
 1/7 A kérdező kommentje:
pontosabban tudom, hogy csak a biztosítás része érvénytelen, nem maga a kártya, de szerintem így is értelmezhető a kérdés.
2022. júl. 14. 10:00
 2/7 anonim ***** válasza:

Mégis honnan akarnád kiegyenlíteni a tartozásod, ha nem munkából? Illetve elkerülendő a tartozás további halmozódását, ki fizetne utánad jutalékot, ha nem az új munkahelyed?


Természetesen ezért még elmehetsz dolgozni.

2022. júl. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Be tud jelenteni és onnantól biztosított leszel. Az addigi tartozást majd be kell fizetni utólag neked.
2022. júl. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igen én is erre gondoltam, igazából leginkább úgy értettem, hogy lehet e ennek negatív visszhangja a munkáltató részéről, de ez alapján gondolom neki nem számít gyakorlatilag semmit, na mindegy is, köszi a válaszokat.
2022. júl. 14. 10:23
 5/7 anonim ***** válasza:
A munkáltató nem fogja látni a TB státuszodat.
2022. júl. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A munkáltató nem látja az adótartozásaidat egészen addig, amíg végrehajtást nem kérnek a fizetésed terhére.
2022. júl. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez nem egészen van így. Van ahol nyilatkozni kell, hogy van-e adótartozásod. Tehát kiderül, ha dolgozni kezdesz, ahogy bejelentenek a TB-be, ellenőrzésnél látszik. Így a NAV rögtön látja, ha van adóképes jövedelmed és abból le is vonhatja.
2022. júl. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!