Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szociális alapú TB támogatást...

Szociális alapú TB támogatást meglehet online hosszabbítani vagy muszáj bemenni a kormányablakba?

Figyelt kérdés

Nyilván sokaknak nem jó ez az időszak és nem sikerült elhelyezkedni még. Viszont lejár az egy éves szociális alapú tb jogviszony.


Kérdés, hogy muszáj bemenni, ha ezt megszeretném hosszabbítani vagy lehet online? Az előbbi nyilván kellemetlen és kínos főleg ha lekezelő az ügyintéző.


2022. júl. 25. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Én levélben hosszabítottam meg. Jobban szeretik a személyes megjelenést, de vannak hozzá letölthető doksik, sajnos arra nem emlékszem, hogy hol találtam meg

Arra készülj, hogy így hosszabb az átfutási idő, szóval ha sürgős akkor inkább menj be személyesen

2022. júl. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt nem az önkormányzatnál kell intézni?
2022. júl. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, rosszul emlékeztem, járási hivatalnál kell kezdeményezni!


[link]


"A Kormányhivatal honlapján szereplő dokumentumot, amely akár ide kattintva is letölthető pdf-formátumban, a járási hivatalnak kell beadni, amely megállapíthatja a szociális rászorultságot az egészségügyi szolgáltatás igénybevételéhez. A területileg illetékes járási hivatal kikereshető a Járáskereső térképes oldaláról is."



ITt letölthető a kérelem:

[link]

2022. júl. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Akkor gondolom jobban megéri bemenni aztán remélni, hogy nem kötözködős lesz az ügyintéző.


Bár, ha én ügyintéző lennék nem szórakoznék más rosszabb helyzetén. amúgy 31-én jár le. :)

2022. júl. 25. 15:48
 5/8 A kérdező kommentje:

Amúgy, ha a családommal élek jól rémlik, hogy nem kell senkit megadni mint közeli hozzátartozó?


Bár itt kb. a vagyonnyilatkozat jó részét is ki kell kb. húzni.

2022. júl. 25. 15:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Ki kell töltened az egy háztartásban élők adatait.
2022. júl. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen viszont a szülőkre és a testvérre nem terjed ki a közeli hozzátartozók leírása.


Házastársam, meg gyerekem az nincs. Bár néznék is, ha lenne így egy évvel az egyetem után. :D

2022. júl. 25. 16:03
 8/8 anonim ***** válasza:

7. De akkor miből élsz??


Ha a szüleid tartanak el, akkor viszont egy háztartasban élőnek számítotok...

2022. júl. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!