Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit takar az öcsém Rokkant...

Mit takar az öcsém Rokkant ellátásról szóló határozata?

Figyelt kérdés

18 éves, most fejezte be iskolai tanulmányait. Látás sérült és hallás így született, azonban nagyon okos, ép agyilag. Leszázalékoltatták apámék, tegnap jött határozat. Júniusban fejezte be 11.osztályt, sikeres vizsgát tett. Utánna indítottuk leszázalékolást.


Komplex minősítés:

BNO: H5420 Csökkentlátás mindkét szemen

H9020 Kétoldali vezetéses hallásvesztés

I10H0 Magasvérnyomás betegség(elsödleges)


Egészségi állapota:26%

Egészségkárosodás(ÖEK): 74%

Besorolási kategória:D

Kizárólag, folyamatos támogatással foglalkoztatható.

Felülvizsgálata: Jelen állapota alapján, felülvizsgálata nem szükséges.


Kelt: 2022. 07. 28


2022. aug. 6. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én anyukám 17%-os egészségi állapotú, E kategóriás, amely a legsúlyosabb. Akkor öcséd a 2. legsúlyosabb besorolásba esett. Én anyura kiemelt ápolási díjat kapok, ami havonta 70000 ft. D kategóriára is jár valamely családtagnak ápolási díj, ha kérvényezitek. Csak nem tudom kiemelt, vagy emelt.


Menjetek be kormányablakba, vagy járási hivatalba és érdeklődjetek a lehetőségekről. Anya fogyatékossági támogatást is kap. Ennek összege havi 20 és 30 ezer ft között van. Ahhoz is kérjetek űrlapot és töltsétek ki kormányablaknál. Kell hozzá ez a papír is, amelyen meg van állapítva a D kategória.

2022. aug. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk anyu nyugdíjas, a fiataloknál nem tudom hogy működik a dolog. Érdeklődjetek!
2022. aug. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ocsem dolgozik 4 oraban.... az lenne kerdesem mit jelent ez hogyFelülvizsgálata: Jelen állapota alapján, felülvizsgálata nem szükséges.


Eloszor volt eletben bizottsag elott

2022. aug. 6. 18:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kell bevinni bizottság elé, hanem az orvosi papírjai alapján megállapították hány %-os rokkant.
2022. aug. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja bocs írtad, hogy volt bizottság előtt.
2022. aug. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!