Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mióta van a mentőtiszteknek...

Mióta van a mentőtiszteknek pecsétje?

Figyelt kérdés

Traumatológián dolgozok betegfelvevőként, és sok beutalót láttam már... A legtöbb beutalókat háziorvosok, szakrendelők, más kórházak, vagy a mi kórházunk más osztályai írták, hogy ideküldjék ellátásra....


Tegnap viszont kaptam egy betegtől beutalót orvosi rendelőből,de mentőtiszt pecsételte le(hatszögletű pecsétlenyomat, benne a mentőtiszt nyilvántartási száma felül, alatta a neve, középen az élet csillaga mentőszolgálat emblémája volt látható, alatta meg kiírva hogy mentőtiszt...). Ki látott már ilyet? Én nagyon megdöbbentem, de mivel igazi volt, ezért bevittem a gépbe és küldtem tovább orvoshoz...



2022. aug. 20. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Őrület!
2022. aug. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Ahol nincs elég orvos ott mentőtisztekkel próbálják megoldani az ügyeletet. Gondolom itt is erről lehet szó.
2022. aug. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Igen, kb. 1 évvel ezelőtt dobta be Kásler, hogy (orvoshiány miatt) mentőtisztek (hivatalosan is) elláthassák a háziorvosi ügyeleteket. Amikor olvastam róla, akkor még csak tervezték, ezek szerint bevezették.
2022. aug. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Majd ha akkora tudásod lesz mint 1 mentő tisztnek,akkor te sem a kartonzóban ücsörögsz. Tudnak annyit,mint egy gyenge házi orvos .Neki azonnal kell dönteni az eseteknél, nem úgy mint a házi orvosoknak,akiknek könnyebb a beutalót megírni,ezzel a felelősséget már le is nyomták magukról.
2022. aug. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Engem két éve mentőtiszt vitt be a Veszprémi Kórház SBO-ra. Volt pecsétje, persze.


Akkor kifaggattam a barátnőmet erről, mert neki mentőtiszt volt férje. Vannak a mentőtisztek, nekik van pecsétjük és az x fajtájú mentőautón vannak. Vannak eggyel alattuk, az elnevezésükre nem emlékszem, nekik már talán nincs pecsétjük és az y fajtájú mentőautón vannak. És vannak a még eggyel alattuk levők, nekik végképp nincs pecsétjük és a z fajtájú mentőautón vannak.


A fajta alatt nem a márkát értem. :) Hanem hogy esetkocsi, rohamkocsi, stb.

2022. aug. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
* mentőtiszt a volt férje
2022. aug. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

De sajna a választ nem tudom, hogy mióta van pecsétjük.


5-ös, 6-os voltam

2022. aug. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszadóknak nagyon hasznos és jó válaszokat adtak, le a kalappal előttük!


Kivéve a négyes válaszadót. Én azt kérdeztem, mióta van a mentőtiszteknek pecsétje-ezzel nem vontam kétségbe, sem semmibe a tudásukat. Itt értelmezési problémát látok-tessék többet olvasni! És akkor a kritikát jobban elfogadom, mint azt, ami nem releváns válasz.


A Betegfelvevőben vagyok, nem kartonozok- az egy másik része az épületnek. Nem vagyok több, sem kevesebb mint bárki, aki bent dolgozik a kórházban-maximum kevesebbet keresek, mint egy diplomás. Emberekért vagyunk, nem azért hogy bárkit degradáljunk.


Szégyellje magát-egy nethuszár, aki provokátor és nem tud mást tenni,csak az élő fába belekötni, mivel kevés emberileg. Szerintem szegény és lelki beteg ember az ilyen.


Valószínűsítem, nem egy szakképzett mentőtiszttel/egészségügyi dolgozó-azok sosem válaszolnának írásban ilyen stílusban.

2022. aug. 20. 16:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Komoly továbbképzések lehetnek ott helyben, ha a gyakorin kell kinyomozni a szakmai dolgokat.
2022. aug. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van, mert hiába kérdeztem az oktatómat, ő sem tudott erre mit válaszolni.
2022. aug. 21. 06:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!