Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem lesz vészes a pajzsmirigy...

Valaki : kérdése:

Nem lesz vészes a pajzsmirigy eltávolítása és az utána lévő életem?

Figyelt kérdés

Már több kérdést is írtam ki az évek során, álmodoztam, hogy szűnjön meg ez a probléma a pajzsmirigyemmel. Tünetem ugyan sose volt, de műteni fognak egy hét múlva megelőzésként, mivel Basedow kóros vagyok.

Hát, amennyire akartam ezt korábban, most annyira félek. Félelmeim:

- Még sose műtöttek, el se tudom képzelni milyen lehet

- Nem mondta nekem a doki, hogy kell előtte mellkas röntgen, de mindenki azt írja, hogy neki kellett.

- Nem lesz hangom

- Mi lesz a mellékpajzsmirigyemmel

- Elhízok utána (bár épp alulműködök, nem szedek gyógyszert)

Na a lényeg, hogy nagyon kezdek kétségbeesni, valami bíztatót elfogadnék...



#pajzsmirigy eltávolítása
2022. aug. 22. 19:33
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt, hogy egyetlen orvos javaslata alapján bevállalnék egy visszafordíthatatlan műtétet! Menj el másikhoz is! A Basedow kórnak egyáltalán nem a műtét az egyetlen kezelési módja, pláne nem a teljes, és pláne nem feltételezések alapján. És a Basedow kór nem alulműködés, hanem túlműködés.
2022. aug. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
Milyen igaza van az utolsónak. Én sajnos nem így jártam el...nagyon megbántam a bal lebeny eltávolítását.
2022. aug. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
11-es és 12-es sztem megfontolandót írt.
2022. aug. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
A szemtünetek megelőzése miatt kell a műtét. Nekem már sajnos visszatért 2x... És a műtét ha nem is fordítható vissza, szedek gyógyszert és ennyi. Ha megtámadja a szememet, az pedig sehogy sem kezelhető, az úgymarad... Ezért javasolta az orvos.
2022. aug. 28. 21:30
 15/37 A kérdező kommentje:

12-es

Miért bántad meg?

2022. aug. 28. 21:32
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szemtünetek? Mi tért vissza 2-szer? Azért csak menj el egy másik orvoshoz is.
2022. aug. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

12: A kivizsgálás pajzsmirigy alulműködés miatt kezdődött. Az endokrinológus a protokoll szerint felírta a Letrox nevű gyógyszert, amit egyszerűen nem tolerált a szervezetem. (Egyébként sokan mondják, hogy elavult készítmény, ennek ellenére szinte mindenkinek ezt írják fel elsőként. Tény, hogy egyeseknek beválik.) Gyakorlatilag 1 db tabletta elég volt ahhoz, hogy megjelenjenek a gyógyszer túladagolás tünetei, melyet egy vérvétel is utóbb igazolt. (magas FT3, FT4 szint és paradox módon magas TSH) Az intenzív tünetek miatt (kézremegés, szívdobogás-érzés, mellkasi szúró fájdalom, nyomás a fejben) megjártam az ügyeletet is (ahol természetesen érdemi segítséget nem kaptam), majd visszamentem állapotromlás miatt kontrollvizsgálatra. Az endokrinológus értetlenül állt a panaszaimhoz, azt javasolta, hogy hagyjam abba a gyógyszer szedését, s a laborleletre pillantva az agyalapi mirigy zavarára utalt (nem termel elég TSH-t). Véletlenül sem merült fel benne az, hogy talán hibázott és túl magas volt a pajzsmirigy alulműködésre felírt gyógyszer kezdőadagja. (25 mikrogramm bevezető adag helyett egyből 50 mikrogrammal indított) Ha önkényesen nem függesztem fel a szedését, akkor talán most nem lenne lehetőségem megválaszolni ezt a kérdést.


Ezt követően pajzsmirigy ultrahangra mentem, ahol a bal lebeny alsó harmadában felfedeztek egy pajzsmirigy göböt. Ezúttal természetesen egy másik endokrinológushoz fordultam (orvosváltás), hogy mégis mi legyen a következő lépés. A göb megszúrását javasolta, amit egyébként aspirációs citológiai vizsgálatnak vagy vékonytűs biopsziának neveznek. Az eredmény elkeserítő lett, ugyanis daganatgyanúsnak minősítették. (idézem: follicularis neoplasia lehetősége felmerül, mely miatt a laesio sebészi eltávolítása javasolt, TBS4)


Az új endokrinológus nem javasolt másodvéleményt, hiszen egy nagy rutinnal rendelkező, tapasztalt patológus szakorvos végezte a mintavételt. 😊 Irány a sebészhez, bal lebeny eltávolítás. A műtétet végző orvossal történő konzultáció során próbáltam jelezni, hogy nem toleráltam a gyógyszert, s nem lenne a legjobb életem végéig ezzel kínlódni. A sebész erre azt felelte, hogy nincs lehetőség kizárólag a göb eltávolítására, s különben is a jobb lebeny átveszi majd a hiányzó bal lebeny működését. Belementem a visszafordíthatatlanba, hiszen ki vagyok én laikusként, hogy megkérdőjelezzem az orvostudomány jelenlegi állását az ajánlott kezelési módot illetően. Amúgy szemet gyönyörködtető így utólag, hogy miként tolta egymásra a három orvos a felelősséget. (1. endokrinológus: A JAVASOLT műtét elvégzése javasolt. Ezzel rátolta a patológusra. 2. sebész: Endokrinológus UTASÍTÁSÁRA bal lebeny eltávolítás. Nem is kérdéses, hogy az endokrinológusra áthárította.)


A hosszúra nyúlt történet vége az lett, hogy a szövettan nem igazolta a göb malignitását, azaz a rákkal való ijesztgetés és a műtét teljesen felesleges, mi több ÉRTELMETLEN volt. A sebész azzal nyugtatott, hogy a göbök bizonyos idő után túlműködést idézhetnek elő. 😊


A heg sem lett szép, hanem úgynevezett keloidos (kiemelkedő) lett, amit súlyos pénzekért kellett plasztikai sebésszel elfogadható állapotúvá tennem. (2db szteroidos injekció, 4-5 alkalom lézeres kezelés, hegkezelő szilikontapasz, méregdrága sebkezelő gélek)


A slusszpoén, hogy mindezt 20 éves FÉRFIKÉNT tették meg velem. Most 23 éves vagyok, három évvel a műtét után. Természetesen a műtét után a TSH 13 fölé szökött, ami már kórosnak tekinthető. (A műtét előtt közvetlenül 5 volt a TSH értéke) Életem végig szedhetem a pajzsmirigy alulműködésre a gyógyszert, amit SOHA NEM FOGOK ELFOGADNI, annak ellenére, hogy az Euthyrox nevű készítményt jól tolerálom. Nem autoimmun eredetű a betegségem, de mégsem javasolják a jódpótlást, mellyel talán kicsit berúgható lenne a megmaradt lebeny.😊 Maradjak csak szépen a gyógyszergyártók rabja.


KÉRLEK TANULJ A HIBÁMBÓL. Engem krónikus beteggé tettek, s hogy ki fogja ezt nekem megtéríteni? Elárulom: senki.

2022. aug. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:

Huh, ez engem nem riaszt meg. Eleve gyógyszert szedek 12 éve kisebb megszakításokkal, csak felváltva metothyrint meg letroxot... Szóval most kicsit megnyugodtam.

16os:hát a Basedow kór tért vissza 2x.kétszer volt pozitív trakom. A trak antitest ami meg tudja támadni a szemet, kidülledhet.

2022. aug. 29. 11:35
 19/37 A kérdező kommentje:

[link]

Magyarul mondba, ameddig nem műtenek meg, lehet hogy így fogok kinézni

2022. aug. 29. 11:37
 20/37 anonim ***** válasza:
100%
Rejtélyes betegséged van! Ha túlműködik (Basedow kór, Metothyrin), akkor minek szedetnek alulműködésre való hormonpótlást (Letrox)?
2022. aug. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!