Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem lesz vészes a pajzsmirigy...

Valaki : kérdése:

Nem lesz vészes a pajzsmirigy eltávolítása és az utána lévő életem?

Figyelt kérdés

Már több kérdést is írtam ki az évek során, álmodoztam, hogy szűnjön meg ez a probléma a pajzsmirigyemmel. Tünetem ugyan sose volt, de műteni fognak egy hét múlva megelőzésként, mivel Basedow kóros vagyok.

Hát, amennyire akartam ezt korábban, most annyira félek. Félelmeim:

- Még sose műtöttek, el se tudom képzelni milyen lehet

- Nem mondta nekem a doki, hogy kell előtte mellkas röntgen, de mindenki azt írja, hogy neki kellett.

- Nem lesz hangom

- Mi lesz a mellékpajzsmirigyemmel

- Elhízok utána (bár épp alulműködök, nem szedek gyógyszert)

Na a lényeg, hogy nagyon kezdek kétségbeesni, valami bíztatót elfogadnék...



#pajzsmirigy eltávolítása
2022. aug. 22. 19:33
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

20

Mert gondolom átesik. Nekem még csak most kezdődött (mármint már sokkal régebben, de most derült ki) és először híztam 20 kilót, aztán fogytam 20 kilót. És amikor most kiderült, akkor mondták nekem, hogy szinte napok (na jó, hetek) leforgása alatt áteshet alulműködésből felülműködésbe és vissza.


Bár ha jól emlékszem, itt folyamatos fogyásról volt szó.

2022. aug. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

12 és 17: Milyen lesz a műtét?


Én fiatalként az utolsó éjszakát nyilván úgy éltem meg, mintha a halálsorra küldtek volna. De te már tapasztaltabb vagy, ezek szerint meg sem fog kottyanni. Reggel kapni fogsz egy kis nyugtatót (Xanax 0,5), majd felveszed a műtős ruhát (gyakorlatilag alsónadrágra vetkőzve) és betolnak a műtőbe. Az altatás folyamata a branül behelyezésén kívül nem lesz túlságosan kellemetlen, egy injekció és az altató maszk felhelyezését követően pillanatok alatt elalszol. A műtét már sokkal bajosabb (nem mindegy a sebész személye), bár kellő rutinnal is előfordulhat hangszalag-bénulás (amin foniáter tud segíteni), de te remélhetőleg szerencsés leszel ebből a szempontból hozzám hasonlóan. Teljes eltávolításnál valóban néhány mellékpajzsmirigy is jöhet az eltávolítandó résszel. Ilyenkor még Kalciumot is pótolhatsz a görcsölés elkerülése érdekében, és méregetheted a laborban a mellékpajzsmirigy hormon szintjét is. (Parathormon) De ez is csak egy kockázat, nem feltétlenül következik be.


Az ébredést követően még lefolyik néhány tubusnyi infúzió, a hangod pedig mindenképpen erőtlen lesz: sokkal halkabban és rekedtesebben fogsz tudni megnyilvánulni. Ez is idővel rendeződni fog. Az evés és önmagában a nyelés nem lesz túl kellemes az első napon, hidd el megfogod érezni, hogy a nyakadat műtötték. Vízben oldódó fájdalomcsillapítóval készülj lehetőleg, bár szívószálat majd nem használhatsz a bejuttatásához. Joghurt és puhább ételek minden mennyiségben!

Nekem felszívódó varrattal zárták a sebet, így nem tettek szívócsövet és kapcsokat a sebre. (Te ezzel majd számolj azért!) Bár a végeredmény nem is lett túl szép, ahogy említettem…Javaslom ne elégedj meg a sebész által mondott körömvirágkrémmel (mindig ezt mondják) egyből komolyabb krémmel kend (pl. Cicaplast, Contractubex gél) ahogy kikerültél a kórházból.


Ha nincsenek komplikációk, akkor három nap után kiengednek a kórházból.

Csak hát a nyakad: mozgatni nem igen fogod tudni a kórházban töltött időszak alatt, a varrat erősen és mereven lefelé fogja húzni a nyakad. Nyakpárna ajánlott. Felkelni az ágyból esélytelen lesz, nekem a szobatársaim, illetve a nővérek segítettek mindig. A fürdés (különösen a hajmosás!) és az öltözködés is igencsak nehezen fog menni segítség nélkül, legalább is az első napokban biztosan. A nyakad fokozatosan fog helyreállni, minden egyes héttel csak jobb lesz. (kb. 1 hónap a teljes regenerálódás)


Teljes eltávolítás esetén szedned kell továbbra is a Letroxot (ÉLETED VÉGÉIG, itt már nem lesz kibúvó, meg elfelejtettem bevenni…bár ha egy nap véletlenül kimarad az soha nem lesz tragédia) és nyilvánvalóan emelt adaggal. (150-200 mikrogramm is elképzelhető, hogy szükséges lesz)


1 hét után visszakér kontrollra a sebész: megnézi, megtapogatja és átkötözi a sebet. Ez a három napos kórházi bentléted alatt is gyakran megtörténik majd. Ahogyan a hajnali kelés a nővérek által a vérnyomás mérés és a lázmérés miatt, amit egy lapon fognak vezetni.

2022. aug. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

20as

Épp ez a baj. Hogy basedow kór az biztos, mert pozitív a trak. Az máskor nincs, nekem több különböző laborban lett pozitív többször. És nem is kicsit lett az, tehát nem arról van szó, hogy 1.5től pozitív, nekem meg 1.6

A hormonok úgy alakulnak, hogy a tsh először magas, aztán évekig alacsony. Ilyenkor jön a trak is. Voltam izotópvizsgálaton, ott az jött ki, hogy a pajzsmirigyem nagyon kicsi, de basedowosnak tűnik. Azt is mondták, hogy talán hashimoto és basedow kór is van egyszerre, de elvileg a basedow kór is tud ilyet, az nem egyenlő a túlműködéssel.

Aztán már nekem is elegem van belőle, hogy egyszer túlműködés, egyszer alulműködés, aztán egy pár év nyugi után jön újra. Mikor a párommal elszúrunk egyetsmást, nekem nem kezdeti ijedtségem van az albérlet, pelenka ára miatt, hanem pánikom van, hogy na most éppen mennyi az annyi? Selejtes lesz a vélt kölyök, vagy nem... Még ha terhes is lennék, jelen állapotomban hiába adnak nekem gyógyszert alulműködésre/túlműködésre, ha aztán úgyis a szélsőséges ellentétbe vált. Akarunk babát, jobb lenne egy fix dolog. Nekem már nem nagy kaland a gyógyszer szedése, utána nyugodtan vállalhatok gyereket, nem kell bőgve várni a véredményeket...

Utolsó, köszi a részletes leírást! Elég para, amit a sebről írtál.

2022. aug. 29. 14:46
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

Így már érthető. Egyébként a túlműködésnél tényleg nincsen rosszabb, százszor inkább az alulműködés.

Azt tudom mondani, hogy ez egy rutinműtét, tehát kisebb-nagyobb kellemetlenségek ugyan lesznek, de túl lehet élni. A hölgyek meg sokkal erősebbek ilyen téren.


Gondolom hamarosan műtenek, úgyhogy kitartást és teljes gyógyulást kívánok! :)


Ha még nem tetted meg, akkor Facebookon lépj be pajzsmirigyes csoportokba (Pajzsmirigy betegséggel - teljes életet, Pajzsmirigy műtét után) és ott még több tapasztalatot tudsz olvasni sorstársaktól.

2022. aug. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Már csak pár nap, nagyon pánikolok :(

2022. aug. 29. 15:35
 26/37 A kérdező kommentje:

****sza meg nagyon félek. Most úgy érzem, hogy nem fogok merni odafeküdni. És meg fogom mondani hogy mégse

Az a xanax vagy mi nagyon lenyugtat az elején?

2022. aug. 29. 15:59
 27/37 anonim ***** válasza:

26

Igen. De az nem sima xanax, hanem vmi koktél. Én konkrétan bealudtam töle...


(Nekem volt a felnöttkori torokmandula mütétem.)

2022. aug. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
És tuti nem fogok tudni ellenkezni? Az Isten pénzét kifizettem, hogy meglegyen az ekg, labor időben, leszerveztem mindent a munkahelyen, baromi rosszul fogja kivenni magát, ha ott azt mondom, hogy sztornó
2022. aug. 29. 16:42
 29/37 anonim ***** válasza:

28

Hidd el, nagyon kedvesek lesznek veled. Velem legalábbis mindig nagyon kedvesek voltak (vakbélműtét, torokmandula műtét, szülések, pszichiátriák, eü-i kaparás). Volt olyan is, hogy megsimogatták a hajam. Kedvesen beszéltek hozzám. Meg hát hogy is mondjam, láttak ők már egyet-s-mást. Fognak tudni kezelni. És én éreztem azt is, hogy jó kezekben vagyok. Mindig. (Pedig az eü-i kaparásomat egy olyan fiatal doktornő csinálta, hogy konkrétan megkért, hogy menjek el vele a főorvoshoz (egy idősebb ffi doki volt) és együtt nézték meg uh-on a méhem és a főorvos MAGYARÁZTA a fiatal doktornőnek, hogy mit hogyan kell csinálni majd. És így SEM vontam kétségbe a kompetenciáját.)


Nem fogsz meglógni.

2022. aug. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

A sebészt ismerem eddig, ő nagyon cuki, empatikus, annyi hülyeségeket kérdeztem tőle, teljesen megértő volt, hogy ez az első műtétem.

Remélem a többi is ilyen lesz... Az tényleg sokat segítene

2022. aug. 29. 18:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!