Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tüdőszűrés kimutathat esetleg...

Tüdőszűrés kimutathat esetleg daganatot? Azonnal megkapom az eredményt vagy nem? Egyàltalán hogy működik egy ilyen vizsgàlat?

Figyelt kérdés

Holnap megyek tüdőszűrésre és félek, hogy kimutat e esetleg valami elvàltozàst a tüdőmön pl daganat. Nem dohányzom, de néha olyan érzésem van mintha nem jutna elég levegő a tüdőmbe meg néha köhögök is, de nem jön fel semmi vàladék se vér, nem is hurotos. Néha nagyobb levegőket kell vegyek. Talán allergiám is van, de ez nem bizonyított. Hajnalban bedugol az orrom, de csak az egyik fele.

A hátam is néha fàj. Viszont ezeket a panaszokat, ha csinálok valamit akkor nem érzem. Nem fogytam, hànyingerem nem szokott lenni, étvàgyam van, nem is vagyok fáradékony. A testsúlyom sem vàltozott ugyan annyi vagyok mint 3 hónapja (talán picit híztam is)

6 évesen volt egy

2 oldali tüdőgyulladàsom egy kis mellhártyagyulladàssal megspékelve.

Nagyon nagyon rettegek az eredménytől, legszívesebben el sem mennék, de muszàj. 28 éves vagyok és nő.


2022. aug. 23. 21:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Kimutathat és nincs egyből eredmény. Kórháztól függ, hogy mennyi idő alatt értékelik ki.
2022. aug. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nem kórhàzba megyek. SZTK-ba megyek. Na akkor megint előjön a hipohonderségem és a rettegés, hogy valami bajom van .


28 évesen mennyi az esélyem egy tüdődaganatra amúgy?

2022. aug. 23. 22:22
 3/18 anonim ***** válasza:
Én több helyen is voltam már tüdőszűrésen, volt ahol egy két nap voltmire kiadták az eredményt, meg volt ahol várni kellett egy fél órát és kiadták az eredményt. Helyfüggő, holnap megmondják. Azért majd írd meg légyszíves az eredményt.
2022. aug. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Szerintem nem lesz semmi baj, de nagyon nagyon rettegek. Nálam a daganat a mumus betegség, mert nagyi is daganatban halt meg 9 éve meg az egyik rokont is daganattal műtötték kb 5-6 éve.

Nagyinak agydaganata volt, a rokonnak meg hasnyálmirigy vagy gyomor nem tudom pontosan melyik volt én ezért rettegek tőle. Tudom azt szokták mondani, h ne gondoljunk ilyesmire, mert bevonzuk, de én akkor is rettegek és a legrosszabbat képzelem el sajnos...

2022. aug. 23. 23:12
 5/18 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon sok rokonom rákban halt meg. 3 nagyszülőm is. Én is mindig félek hogy mi lesz az eredmény, de azért rettegni nem kell. Dohányzom, amikor nem kellett munka miatt tüdőszűrő papír én akkor is elmentem szűrésre hogy kivizsgáljanak. Nőgyógyászati szűrésre is járok, ha nem is sikerül évente, de legalább 2 évente elmegyek. Azért vannak a szűrővizsgálatok, hogy kiderüljön hogy mi a bajod és minél hamarabb elkezdjenek kezelni ha gond van. Ne így állj hozzá hogy rettegsz hogy mi van ha kiderül valami, van aki e miatt el se megy a szűrésekre és későn derül ki a baj. Minden szűréstől ennyire félsz?
2022. aug. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Igen, minden szűréstől, orvosi vizsgàlattól rettegek. Nálam egy fogorvosi làtogatàs az minimum 1.5 óra hiszti és mostanában sajnos sokat kell menjek oda is (a koràbbi fogorvosom elb**ta a fogaimat és most helyre kell tenni őket) Nyàr elején voltam a bőrgyógyàszaton szó szerint remegtem a rendelőbe, még az orvos is mondta,hogy ne remegjek màr annyira. 6 éve voltam fotós alkalmassági vizsgálaton a vérnyomásom 190/200 volt, amit én észre se vettem. Orvos csodálkozott is, hogy nem vagyok rosszul ilyen magas vérnyomással, kiküldött a levegőre lenyugodni utána már csak 180/150 volt.

Az a baj, hogy ezekre a vizsgálatokra, szűrésekre rátesz az is, hogy én hipohonder is vagyok(amit szakember kezel, de úgy tűnik sikertelenül) és a neten is csak a rosszat lehet olvasni pl valamikor szembe jött velem egy cikk, hogy a csávó este lefeküdt aludni màsnap meg úgy kelt fel, hogy megvakult, tudom nem szabadna ilyeneket elolvasni, de akaratlanul is megnézem és persze, hogy az agyamat elárasztják a marhaságok amit jól be is beszélek magamnak.

2022. aug. 24. 00:41
 7/18 A kérdező kommentje:
Ha nem lenne kötelező elmenni, akkor nem mennék el a vizsgálatra.
2022. aug. 24. 00:43
 8/18 Ypszilon1980 ***** válasza:
Bár semmi sem 100%,de ez szinte biztos nem daganat. Amúgy semmi köze a dohányzáshoz.
2022. aug. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Végeztem a vizsgàlattal. Most màr csak az eredmény miatt kell idegeskednem, hogy milyen lett. Elvileg pénteken màr lehet nézni az ügyfélkapun vagy hol. Viszont az gàz, hogy nem kaptam pecsétet a kiskönyvembe? Nyújtottam nekik, de azt mondtàk nem tudnak vele mit kezdeni, a bélyeg meg kéne bele . Vagy azt majd az alkalmasságin pecsételik bele?
2022. aug. 24. 09:32
 10/18 Ypszilon1980 ***** válasza:
Minek a pecsét? Majd meglesz az eredmény és azt odaadod. Amíg nincs eredmény senki sem pecsétel sehova.
2022. aug. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!