Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tüdőszűrés kimutathat esetleg...

Tüdőszűrés kimutathat esetleg daganatot? Azonnal megkapom az eredményt vagy nem? Egyàltalán hogy működik egy ilyen vizsgàlat?

Figyelt kérdés

Holnap megyek tüdőszűrésre és félek, hogy kimutat e esetleg valami elvàltozàst a tüdőmön pl daganat. Nem dohányzom, de néha olyan érzésem van mintha nem jutna elég levegő a tüdőmbe meg néha köhögök is, de nem jön fel semmi vàladék se vér, nem is hurotos. Néha nagyobb levegőket kell vegyek. Talán allergiám is van, de ez nem bizonyított. Hajnalban bedugol az orrom, de csak az egyik fele.

A hátam is néha fàj. Viszont ezeket a panaszokat, ha csinálok valamit akkor nem érzem. Nem fogytam, hànyingerem nem szokott lenni, étvàgyam van, nem is vagyok fáradékony. A testsúlyom sem vàltozott ugyan annyi vagyok mint 3 hónapja (talán picit híztam is)

6 évesen volt egy

2 oldali tüdőgyulladàsom egy kis mellhártyagyulladàssal megspékelve.

Nagyon nagyon rettegek az eredménytől, legszívesebben el sem mennék, de muszàj. 28 éves vagyok és nő.


2022. aug. 23. 21:03
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Eesz oldalàn már van fent valami, de nincs egyértelműen leírva, hogy van e valami gond vagy nincs.


Ez van írva

Diagnózisok: R6880/3 egyéb meghatàrozott tünetek és jelek: Z0210/1 - Vizsgàlat: munkehelyi alkalmazás előtt.


És nem tudom, hogy mit jelentenek a szàmok, de fosok, hogy valami bajom van.

2022. aug. 24. 13:41
 12/18 Ypszilon1980 ***** válasza:
Semmit sem jelent a számodra, csak fel van rögzítve a megjelenés a vizsgálaton. Majd ha lesz eredmény, akkor a KHR dokumentumoknál ott lesz letölthető formában.
2022. aug. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Ypszilon1980 ***** válasza:
Vagy EHR, most nem tudom pontosan.
2022. aug. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Semmit nem jelentenek, csak be kell írniuk valamit. A rendszer arra van kitalálva, hogy betegeket kezeljen, mikor egészségeseket vizsgálnak, azzal nem tud mit kezdeni. Engem terhesen "rendszertelen menstruáció" kóddal küldtek a laborba mindig, mert terhes kód nincs, vagy nemtom :-)
2022. aug. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem nem tud vele mit kezdeni, csak mindenre nincs kód, nem véletlen betegség kód, oda valami betegséget kell írni, vagy gyanút.
2022. aug. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Akkor emiatt ne aggódjak?


Ha valami lenne, akkor szóltak volna már?


Azt mondta a rtg csàvó, hogy pénteken lesz eredmény, de nem tudom mi van akkor, ha rossz az eredmény. Teljesen idegbe vagyok egésznap emiatt.

2022. aug. 24. 20:22
 17/18 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha lesz eredmény, akkor az EESZT-ben az eredményeknél majd ott lesz alul letölthető változatban. Elvileg ha valami nem oké, akkor úgyis visszarendelnek.
2022. aug. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Még nincs fent az eredmény ez most rosszat jelent? Szerda óta ezen paràzok és màr ki vagyok idegileg. Tegnap bementem megkérdezni azt mondtàk még nincs eredmény, legyek türelmes.
2022. aug. 27. 08:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!