Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Akarjatok tudni, hogy mi a...

Akarjatok tudni, hogy mi a gond az egeszsegugyi ellatassal?

Figyelt kérdés
Edesapamat elvesztettuk, Orvos volt! Nagyhiru, komplikalt muteteket csinalt, kulfoldre is sokat hivtak! Rendezgettem a papijait, iratait. A megsargult kezzel irott papiron ezeket irta: a beteg ha fajdalomrol panaszkodik, soha nem kerdojelezzuk meg! Nem vagunk a szavaba, meghallgatjuk! Mindig elnagyarazzuk a vizsgalat, mutet menetet egyszeru szavakkal, kerulve a roviditeseket, latin szavakat! Megkerdezzuk van-e kerdese! A legfontosabb a beteg bizalmanak az elnyerese! Gyermekek eseteben is, ahol a szulok irjak ala a nyilatkozatot! Mutet elott is mondunk par batorito szot! Nem viccelodunk, sok beteg feszult, ideges nem mindenki erti a viccet! Mutet utan, amennyiben lehetseges meglatogatjuk, csak par percre! Vizitnel minden panaszat komolyan vesszuk! Soha nem viselkedunk megkozelithetetlenul! Mi vagyunk a betegert! Haaat igen! Nagynevu intezmenyben volt mutetem. A leirtakbol semmi nem valosult meg! Se mutet elott, se utana nem kaptam biztato szavakat! Az operalo orvosomat altatas elott lattam, azota nem tudom elerni! Nem voltak jo elmenyeim! A kerdesemre, hogy nincs-e mas megoldas a mutetre a rovid valasz: de a halal! Lefagytam! Ez az en elmenyem, masnak masmilyen van termeszetesen! Kuldom Edesapam sorait minden egeszsegugyi dolgozonak! Tudom, hogy nehez munkat vegeznek, de valoban ok vannak a betegekert es nem forditva! Szoljatok hozza!

2022. aug. 26. 10:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Nekem abszolút pozitív élményeim voltak az Amerikai úti idegsebészeten. Pedig nem banális műtétem volt....
2022. aug. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Részvétem. De mi a kérdés?
2022. aug. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Kinek milyen elnenye volt muteti eljarasnal! Nem jarobeteg, rendelo, haziorvos, hanem komoly mutetnel!
2022. aug. 26. 10:42
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

Leírtam az 1-ben. POZITÍV.


Remélem, elég komoly műtétnek számít egy DBS beültetéses robotvezérelt operáció...

2022. aug. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyár elején műtöttek. A műtét előtt is ismertem az orvost, hozzá jártam kezelésre. Próbálta elkerülni a műtétet, de nem sikerült. A CT alapján nem altatásban végezte a műtétet, nem volt kellemes, a végén elnézést kért, mert lehet, hogy mégis kellett volna az altatás és megköszönte, hogy ilyen jól bírtam. A műtét után 2-3 óránként benézett, hogyan vagyok. Este már ránézésre látta, hogy kezdek belázasodni. Szerintem szólhatott a nővéreknek, mert óránként jöttek megnézni, hogyan vagyok. Másnap is többször benézett, hogyan vagyok. El mondta azt is, hogy miért nem szeretne még haza engedni, így a megbeszélt 1 éjszaka helyett 3 éjszakát maradtam. Az első otthon töltött éjszaka után visszahívott kontrollra.
2022. aug. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
Fú de rohadt idegesítő, hogy nem tudsz egy tetves ékezetes betűt leírni... Az egész írásképed összeszedetlen, zagyva, tagolatlan. A papa intelligenciája, és esze úgy tűnik nem öröklődött tovább. (És most sértődj meg, nehogy elgondolkodj)
2022. aug. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
6: hőzöngéshez és hőbörgéshez nem kell tudni helyesen írni... :)
2022. aug. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
7, De, hogy a hőzöngők/hőbörgők állandóan ilyen tanulatlan félkegyelműek, az valahol annyira szomorú. Jó, ők a leghangosabbak...
2022. aug. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én, mint egészségügyi dolgozó, köszönöm, hogy ezt leírtad, tanulságos. Tudod, sokan vannak így, nemhogy műtétet, de egy egyszerű kezelést sem magyaráznak el.Hogy ez minek a hiánya, nem tudom, talán az emberség, a tisztelet?
2022. aug. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%
#9 Unokatestvérem orvos, ő egyszer elmagyarázta, miért van ez, hogy a magyar orvosok többsége csak egy darab húsnak nézi a betegeket. Ő az oktatási rendszert tartja hibásnak. Az orvostanhallgatók hozzászoknak, hogy tálcán van kínálva nekik a páciens. Ugyanis a betegek azzal, hogy bemennek egy oktató kórházba, elfogadják, hogy akár orvostanhallgatók is ott lehetnek a kezeléseknél, beavatkozásoknál. Még akkor is, ha ő ezt megalázónak tartja. Ő Németországot hozta fel ellenpéldaként. Ott az orvostanhallgatónak kell betegeket "szereznie", így megtanulja az alázatot, a betegek tiszteletét. Persze ettől függetlenül ott is lehetnek bunkó orvosok, ahogy Magyarországon is vannak nagyon normálisak. Az unoktestvérem révén nem eggyel jóban vagyok, mert van egy közös hobbink, így gyakran találkozunk.
2022. aug. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!