Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen szűrővizsgálatok...

Milyen szűrővizsgálatok ajánlottak egy 30 éves férfi számára? Milyen sűrűn javasoltak?

Figyelt kérdés

Szeretnék elmenni egy teljeskörű átvizsgálásra, egészségfelmérésre, de nem tudom honnan kezdjem.

Egy csomó csomagot ajánlanak a magánklinikák, de szeretnék tapasztalatok alapján választani, hogy mi az ami szükséges, ajánlott és kihagyható?

Nyilván pénzügyileg nem tudom az összeset biztosítani számomra.



2022. aug. 30. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ami alap kéne, hogy legyen minden évben:


- nagyrutin vérvizsgálat

- hasi és kismedencei ultrahang

- ekg

(én ezeket csináltatom minden évben)


Ha dohányzol:

- mellkasröntgen


Ha sok az anyajegyed:

- anyajegyszűrés (bőrgyógyászat)

2022. aug. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem vérkép, prosztata vizsgálat, tüdőszűrés, hasi és kismedencei ultrahang, ekg. Hogyha van valamilyen betegségre hajlamod, akkor arra speciálisan extra dolgok. Illetve fogászat is szűrővizsgàlatnak számít szerintem.
2022. aug. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kezdd onnan, hogy elmész a háziorvosodhoz, az ingyen van, és ő megmondja hogy mit lenne érdemes.
2022. aug. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Teljes vérkép, anyajegyszűrés, fogászati ellenőrzés. Ezen kívül nyilván, ha bármi panaszod van, akkor azzal kapcsolatosan. Ha dohányzol, tüdőszűrés. De a háziorvos jó ötlet, majd ő elmondja mit javasol.
2022. aug. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
17%
Menj vért adni, ott is van alap vizsgálat és annyi elég is és ingyen van és örülnek neked. Nem az van, hogy hogy merted megzavarni szegény alulfizetett túlterhelt orvosaidat az indokolatlan vizsgálatok kérésével.
2022. aug. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A véradás tényleg jó ötlet, ha teheted menj. De abból túl sok minden nem fog kiderülni a számodra.
2022. aug. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Véradó vagyok.

Köszönöm a válaszokat.

2022. okt. 6. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!