Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A háziorvosom megteheti ezt?

A háziorvosom megteheti ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulok felétek, hogy szerintetek helyén való-e és megtehet-e ilyet egy háziorvos.

Az a téma, hogy én az ország déli részén tartózkodom, de az orvosom Borsod VÁRmegyei, de kisebb/nagyobb problémáim miatt nincs lehetőségem átiratkozni ide háziorvoshoz. Szerettem volna táppénzre menni mert megfáztam elég szépen, és elmentem itt orvoshoz, ő ellátott de mást nem tudott csinálni velem és mondta hogy hívjam fel a háziorvosom és kérjek táppénzt. Na én fel is hívtam, de ő erre azt kérdezte hogy ki tudna bemenni érte, mondom senki mert magamra vagyok utalva. "Hát de akkor hogy küldjük el?" következett, mondtam neki hogy mint legutóbb, elküldi e-mailen. (Persze szépen kértem). És ő erre felemeli a hangját és mondja nekem hogy ha nem tudok bemenni érte akkor ő leszarja, mert fogalmam sincsen mennyi papírmunkával jár ez. Kértem tőle megértést, de csak agresszívoskodott és mondta hogy ezt visszautasítja.

Tehát most betegen dolgozom.

Megtehet egy ilyet egy háziorvos? Hogy egy beteg pácienst elküld konkrétan a p*csába azért mert nem tudok személyesen elmenni érte?

Előre is köszi! Szép napot nektek!



2022. aug. 31. 09:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag igen.

Nem kérsz tőle diagnózist, sem gyógyszert, csak egy táppénzes papírt. Nemhogy megteheti ezt, hanem így is kell tennie hivatalosan, hiszen simán lehetne ez a részedről akár táppénzes csalás is.

2022. aug. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze.

Íratkozz át helyi háziorvoshoz. Ha ezt nem akarod megtenni, annak természetesen megvannak a következményei.

2022. aug. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért mit szeretnél? Hogy ő vigye el neked? A táppénz még mindig papír alapú, sőt azt is felajánlotta, hogy más is mehet érte nem csak te. Igen, megteheti. Át kell jelentkezned másik háziorvoshoz, vagy viselned kell a következményeit.
2022. aug. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
táppénzt sehol se küldik el emailben, be kell érte menni személyesen
2022. aug. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jó, tehát itt azért ahogy látom mind a 4 ember megértette hogy átjelentkezni sajnos nincsen lehetőségem, de oké, azért értem a lényeget. Köszi.
2022. aug. 31. 09:49
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
hiába pattogsz, ezek a szabályok, ha nem tudsz átjelentkezni akkor menj el a táppénzes papírért
2022. aug. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

Itt mindenki érti hogy miről beszélsz, te nem érted a lényeget.

Átjelentkezel, vagy vissza járkálsz.


PONT.


Nincs más verzió.

2022. aug. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Igen, megteheti. Milyen alapon vegyen ő táppénzre, mikor nem is ő látott el és nem kezel. Amit te akarsz, az csalás. Hiába nem tudsz átjelentkezni, ezzel számolnod kell.
2022. aug. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
Az úgy nem működik, hogy tök máshol laksz, mint ahol a háziorvosod van. Attól háziorvos. Mi az az ok, ami miatt nem tudsz átjelentkezni?
2022. aug. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
És VÁRmegye csak január 1-től van, nem lehet, hogy az a baj...?
2022. aug. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!