Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Háziorvosom szerint mérnem...

Háziorvosom szerint mérnem kellene a vérnyomásom?

Figyelt kérdés

Azt mondta rendszeresen mérjem, viszont egyetemista vagyok kollégiumban és nincs mérőm, de ha lenne, se tudnám mérni, hiszen előadáson vagy lab.gyakon nem fogom kicsapni az asztalra a mérőt és elindítani...

Szerintetek baj, ha majd csak télen, mikor a vizsgaidőszakban otthon leszek, akkor fogom mérni?



2022. szept. 6. 15:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan napközben kéne mérned?

Nem jó reggel, v. esténként a koliban?


Amúgy lehet kapni akár a Lidl-ben is vérnyomásmérőt, nem drága.

2022. szept. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
mennyire magas a vérnyomásod, hogy ellenőrizni kell?
2022. szept. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Vannak szünetek az előadások között, ebből 2 percet rá tudsz szánni, hogy felcsatold a mérőt és felírd, amit kiírt. A csuklóra tehetőnél vetkőzni sem kell.
2022. szept. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Napi 3x kéne mérnem, de rettentően összevissza vannak óráim, sok napon reggel 8-tól este 8-ig vagyok.

Annyira nem magas, talán 150/vmennyi körül

2022. szept. 6. 16:05
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, rém egyszerű. Vegyél egy vérnyomásmérőt. Reggel/délelőtt indulás előtt mérd meg. Aztán ha épp délután otthon tartózkodsz, mérd meg. Este lefekvés előtt szintén. Ebben semmi bonyolult nincs, és még kicsapnod se kell. :D
2022. szept. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A te érdeked!!
2022. szept. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
150-es vérnyomás már elég magas, bár természetesen van, hogy a szervezet a megszokott normálértékektől eltérő normálértékeket mutat, amelyek mellett az egyén jól érzi magát, és az általánosságban vett 140/80-as értékek mellett már nem. Ez eltérhet mindkét irányba, de ha az orvosod azt javasolja, igenis mérni kell. Most az mindegy, hogy néha kimarad egy-egy mérés, de legyen rendszeres, napi 2-3 mérésed. Ha nem pontosan reggel/délben/este méred, az se akkora baj, mintha egyáltalán nem lenne információd, amivel visszamehetsz majd a dokihoz. Szánj napi összesen 6 percet a szívedre, és lehet, hogy 10 évvel tovább élsz, mintha tennél rá magasról. :)
2022. szept. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az orvos számára az ingadozások, ill. eltérő értékek fontosak, nem is fontos, hogy "hitelesített" vérnyomásmérő legygen - bőven elég, ha az egymáshoz viszonyított értékeket látja.

Vegyél egy okosórát, azon is lehet vérnyomást mérni. Nyilván nem ugyanaz, mint egy felkaros-pumpás mérő, de információt szolgáltat.

2022. szept. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
2022. szept. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 szg74 ***** válasza:
100%
Én azért a hagyományosabb, mandzsettás mérőt javasolnám, abból is a 42 cm-es átmérőjűt, bár megértem, ha egy kollégiumban használni ezt elég ciki is lehet. A tudományos orvoslás szerintem nem éppen a csúcson áll, ami a vérnyomáskezelést illeti, javaslom, más irányokban is tájékozódj! Kiegészítve azzal, hogy ami erősen üzleti jellegű, az gyanús. A 150 lehetett egy alkalmi kilengés is.
2022. szept. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!