Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Altatásos gyomortükrözésről...

Altatásos gyomortükrözésről mesélnétek, ha van vele tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Altatásban fognak nekem gyomortükrözést csinálni. Érdekelne, hogy milyen érzés az altatás előtti pillanatok, milyen az ébredés, emlékszem-e majd bármire is? Engem még sose műtöttek és nem is altattak, de gondolom ez csak ilyen erős bódítás/felületes altatás lehet, tekintve, hogy maga a tükrözés elvileg nem hosszú. Továbbá, ébredés után érezni bármit a vizsgálatból, torokkaparás vagy ilyesmi? Bent kell utána maradni egy ideig?


Nagyon szívesen meghallgatnám a tapasztalataitokat! :) Köszi előre is!



2022. szept. 11. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Miért altatásban csinálják?
2022. szept. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Súlyos pánikbeteg vagyok, így az orvos nem csinálja meg másképp, csak altatásban.
2022. szept. 11. 18:41
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Jaj ertem,nekem altatás nélkül volt,ezért igy ebbe nem tudok segíteni! :/
2022. szept. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%

Eletveszelyes vizsgalat. Alairatnak egy papirt ott helyben,h beleegyezel hogy ok nem vallaljak a felelosseget a halalodert,amit a vizsgalattal okozhatnak!!!


Ne menj ilyenre!!

2022. szept. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ébren volt kicsi gyermek koromban. (Olyan szörnyű és elviselhetetlen emlék volt sokáig 1981. márciusából, hogy inkább nem részletezném...)


Kétszer kínoztak meg vele, hogy egyszer végigcsinálják. Ezután valami megkönnyebbülés féle érzés volt a gyomromban, mikor a csövet eltávolították.


De olyan étvágyjavító szert írtak fel, ami miatt MÉG MINDIG(!) nem tudtam normálisan lefogyni - azóta sem. (Csak drasztikus módszerrel és akkor sem normál súlyra, csak sokkal enyhébben elhízottra.)


Ha végképp nem muszáj, nem érdemes csináltatni. Mik a tüneteid, hogy ezt javasolták? Nem lehetne tükrözés nélkül megoldani?

2022. szept. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Erős reflux miatt, 3 orvosnál is jártam, és muszáj megcsinálni sajnos. Azt kétlem, hogy életveszélyes volna.
2022. szept. 13. 08:54
 7/10 A kérdező kommentje:
Nos túl vagyok rajta, egyáltalán nem éreztem semmit utána. :) Közben az altatástól nyilván pláne nem. És nem kellett kitöltenem semmilyen olyan nyilatkozatot, hogy beleegyezem, hogy nem vállalják a felelősséget, ha meghalnék a vizsgálattól.
2022. szept. 13. 16:34
 8/10 anonim ***** válasza:

Gratulálok a bátorságodhoz! :)


Többet most egyelőre nem tudok írni, mert a saját mostani zűrzavaros dolgaim járnak a fejemben legfőképpen.

2022. szept. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem az előző válaszomhoz hozzátoldani, hogy 5-ös "versenyző" voltam az éppen aktuális témához.
2022. szept. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem 2020. februárjában csináltak gyomortükrözést. Nem altattak! Végig ébren voltam! Egy kicsit kellemetlen, és egy kicsit öklendeztem. De más egyébre nem emlékeszem. Fájni nem fájt.
2022. nov. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!