Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha felmondási idő alatt...

Ha felmondási idő alatt megyek táppénzre az ki tolódik?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Tiszta pánik vagyok megint. Segítsetek kérlek.


Hála a cégnek szó szerint betegre dolgoztam magam. Annyira ki készítettek, hogy a pánik miatt létezni is alig bírok.


Éppen ezért fel mondtam. De a múlt héten már sírva jártam be. Ezen a héten meg be menni se tudok.


Pánik miatt is. Betegség miatt is táppénzre kényszerültem. Viszont a felmondási időmet töltöm le.


Most ha itthon kell maradnom, x napot az bele számit a felmondásba?

Illetve attól nem kell annyival többet le dolgoznom ugye?


2022. szept. 12. 07:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Bele
2022. szept. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha előbb mondtál fel mint ahogy táppénzre mentél, akkor beleszámít a felmondási időbe.
2022. szept. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%
Ezt nem így kell csinálni. Megiszol melóba menet 3 kupica páleszt, aztán rálehelsz a főnökre. Másnap már nem kell menned, nem holmi felmondási idővel kínlódni.
2022. szept. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%

Én táppénz alatt mondtam fel

És a felmondási időmet is táppénz alatt töltöttem :D

Semmi sem tolódott és nem kellett ledolgoznom semmit

2022. szept. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ha előbb mondtál fel mint ahogy táppénzre mentél, akkor beleszámít a felmondási időbe."


Csak a törvény nem ismered hozzá.


A felmondás időt - ha elindult - semmi nem szakítja meg, nem tolja ki.

Dolgozói felmondás esetén teljesen mindegy, hogy mikor mondtál fel, a felmondás közlését követő napon elindul a felmondási idő. Ha ez vasárnapra esik, akkor vasárnap indul el, és a meghatározott idő elteltével letelik, mindegy, hogy mi történik alatta.


Tehát ha táppénzes időszak alatt közlöd a felmondásod a munkáltatóval, ugyanúgy elindul másnap a felmondási időd.

2022. szept. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5-nek igaza van

Vidzont annyi hátránya van ha táppénz alatt töltöd a felmondási időd, azt majd a másik munkáltatód látni fogja

2022. szept. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!