Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire lenne feltűnő a...

Mennyire lenne feltűnő a felmondási idő alatt elmenni pár nap táppénzre?

Figyelt kérdés
Nem az egész hónapra, csak 2-3 napra.
2019. jún. 11. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Eléggé.
2019. jún. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%

Cégtől függ, én a felmondási idő első napján betelefonáltam, hogy nem tudok menni, mert egy másik céghez megyek állásinterjúra, második nap már a kezemben volt a papír, hogy azonnali hatállyal felmondtak, nem kell többet mennem.

Tegyük hozzá engem a cég akart kirúgni, tehát nem tudom mi jogon várta el, hogy még felmondási időre bejárogassak 30 napot.

2019. jún. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Ha nem vagy beteg, akkor full bunkóság eljárogatni, mert számítanak rád. Kérj szabadságokat aznapra ha dolgod van.
2019. jún. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
33%

Hülyeséget írkáltok.

Nyilván feltűnő, nyilván mindenki tudja, hogy miről van szó, de nyilván mindenki ezt csinálja.

A felmondási idő már a te jutalomjátékod. Akkor már nem vagy ott. Mindjárt jön majd egy-két okoska, aki végiggürcölte és -izzadta a felmondási idejét, de az életképtelenekkel nem kell foglalkozni.

Azt kell megérteni, hogy ha felmondasz, akkor ott 99%-ban téged már nem érdekel a cég. Vár az új kihívás, az új lehetőség, és a 3 hónapos próbaidő: az erődet, energiádat, a gondolataidat már az új munka kell, hogy lekösse. Előre nézel, nem vissza.

Menj nyugodtan táppénzre, pihend ki magad, készülj fel az új feladataidra.

2019. jún. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%
Menj csak el, én is azt szoktam. Így megmarad a szabadságod, és keresel is, és nem is vagy ott. 1 hét táppénzel gyorsabban telik a 30 nap felmondási.
2019. jún. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Eddig nem értettem, miért mondják egyes cégvezetők a munkavállalókról, hogy fizetett ellenség. Na az itteni kommentek alapján kezdem érteni.
2019. jún. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26%
És kit érdekel a munkáltató? Az ő kezükben van minden pénz, minden hatalom, nekik termelünk, ők a földesurak. Akkor miért baj ha a rabszolga is trükközik néha? :)
2019. jún. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
#6: hallgassék meg a másik fél is.
2019. jún. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Biztos azért mondanak fel nála mert minden rendben van
2021. okt. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!