Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Háziorvos váltás esetén miért...

Háziorvos váltás esetén miért kell taplónak lenni?

Figyelt kérdés

Röviden, régen falun laktam, azóta elköltöztem városra, 29 hetes terhes vagyok és mivel már nem tudom megoldani az odamászkálást, ezért váltok a jelenlegi lakcìmemhez tartozó orvoshoz.

Mivel táppénzen vagyok ezért akihez átjövök azt mondta, hogy a régi helyen le kell záratni a táppénzt

Na ma hívtam, hogy ez a helyzet, normálisan jeleztem, hogy ez így ésszerűbb döntés, hogy a tőlem 5 perc sétára lévő orvoshoz átjövök akihez amúgyis tartozok lakcìmileg, főleg hogy nagy a hasam már és sokszor vérzek is a terhesség alatt.

Erre az illető leosztott, hogy ez nem így működik, majd rámbaszta a telefont

Kíváncsi lennék, hogy ennek milyen oka lehet a háttérben? Őszintén szeretném megérteni, hogy miért kell így viselkedni

Nekem logikusan az lett volna a gondolatom, hogy inkább örülni kellett volna, hogy egy beteggel kevesebb van


2022. szept. 22. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell lezárni semmit se. Az új orvoshoz kell elmenni és kész. Ő felvesz a rendszerébe vagy ilyesmi, a régit meg el lehet felejteni. Nálam legalábbis így volt. Sose hallottam még hogy a régihez vissza kellett volna bármiért is menni.
2022. szept. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Őszintén szeretném megérteni, hogy miért kell így viselkedni"

. Akkor hívd fel még egyszer.

2022. szept. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az új orvos kell kikèrje az adataidat. Kitöltöttem az új dokinak egy nyilatkozatot, az adataimmal, hogy én kérem, hogy legyen a hàzorvosom . Ő intèzte a többit.
2022. szept. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én gyerekorvost váltottam a közelmúltban. Ott elég volt az új orvosnál egy nyilatkozattal dokumentálni és az új rendelő levelezi tovább az aktád átküldését. A régi orvosnak meg az fájhat, hogy ő jobban jár nagyobb létszámú beteggel, így neki te kiesés vagy. Ettől még nem kéne bunkónak lennie.
2022. szept. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Érdekes. Velem a korábbi orvosom sokkal normálisabb volt azután, hogy elmentem, mint amíg a betege voltam, viszont vérző, veszélyeztetett, 29 hetes terhesen talán nem annyira szerencsés az időzítés részedről.
2022. szept. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Miért gondolod így? Pont azért váltok, hogy ne kelljen így utazgatni tömegközlekedéssel, hanem csak átsétálok

2022. szept. 22. 21:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért gondolom, mert ilyenkor már a nőgyógyászok sem szeretik, ha a kismama orvost akar váltani, problémamentes esetben sem. A régi háziorvosod képben van minden kockázati tényezővel, ami nálad szóba jöhet, a korábbi vizsgálataiddal, az új pedig feltehetően annyit tud, amennyit elmondtál magadról. Mikor költöztél el? Veszélyeztetett terhesen a költözéssel is megvártam volna a szülést.
2022. szept. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!