Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Normális, hogy kvázi elküldött...

Normális, hogy kvázi elküldött az endokrinológus (hajhullás, arcon szőrösödés nőként)?

Figyelt kérdés

Elmentem endokrinológiára, mert (habár nem foltokban) hullik a hajam lassan 2 éve, konrkétan a hajtömegem fele odavan, tele van hajjal a fürdőszoba, rettentő sok hajszál kijön fésülködés és hajmosás közben, de még akkor is, ha csak random beletúrok egy kicsit. Ezen felül még az államon és nyakamon is (a korábbihoz képest) sok és erős szőrszál nő, ráadásul hiába távolítom el őket, nem is ritkul, nem is szűnik mint pl a lábamon IPL után

Vasam, TSH rendben, fül-orr-gégészet, nőgyógyászat, fogászat, egyéb ami góc lehet pipa.

Erre az endokrinológus azt mondta, hogy a hajhullásom nem kóros (pont be volt fonva a hajam, így nem volt szembetűnő, hogy pl a homlokom körül mennyire látszik a fejbőröm, holott korábban sose volt ilyen), illetve megnézte az államat is, amire azt mondta hogy ez a pár szál normális - igen, mert folyamat próbálok szőrteleníteni, ergo nem úgy mentem oda hogy pl 1 hete nem foglalkoztam vele és tele van az állam, csak pár szál látszott valóban. Még egy vérvételt sem volt hajlandó nézetni a hormonokkal, csak elküldött hogy majd a bőrgyógyász ad valami kezelést a hajamra, az áll és nyakon lévő szőrnövekedésre pedig azt mondta, hogy ha hormonális lenne akkor mindenhol máshol gondom lenne vele, és ezzel nem tud mit kezdeni, hiába mondtam hogy az elmúlt 1-2 évben alakult ki (27 éves vagyok, azért ha genetikailag ilyen lennék szerintem nem 25 évesen alakul ez ki hanem fokozatosan tinikortól már...).

Egyébként valószínűleg valaki más lemondott időpontját adták oda nekem mert hétfőn kértem, és ma már mehettem - de így esélyem se volt pl "megnöveszteni" a szőrszálakat az államon hogy láthassa.

Semmi egyebet nem is kérdezett, a papíromra is azt írta a diagnózishoz hogy "hajszál és hajszín megváltozása". Én meg csak nézek hogy wtf, most tényleg ennyi?

Érdemes más endokrinológushoz elmenni? Vagy magánlaborban csináltassak vérképet hormonokra és akkor menjek el endokrinológushoz ha tényleg probléma van valamelyikkel? Most tanácstalan vagyok és ismét csalódtam az orvosokban =(



2022. szept. 23. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Velem is hasonlo tortent. Kb 2 centis vekony szoke szorszalak nottek ki az arcombol ( harmincas eveim vege fele jartam) erre a szakerto endokrinologus azt mondta ra, hogy teljesen normalis dolog.

A megoldas a kozmetikus altal vegzett lezerkezeles volt.

Ha van felesleges penzed persze csinaltathatsz hormonvizsgalatot. Szerintem az a baj, hogy vagy nem tudjak kimutatni az elterest vagy az eredmeny elfogadott normai korul van a gond.

Nekem is kihullott a hajam fele a huszas eveimben: borgyogyasz nem latott semmi rendellenest rajtam, hisz meg ugy is atlagos maradtam. Csak a tukorbe volt nehez neznem...

2022. szept. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Teljesen felesleges lézerre mennem, mivel az IPL sem szűnteti meg, ergo nem sima esztétikai probléma, így a lézer sem hatna valószínűleg.

Egyébként miért "felesleges" költeni a vérvételre?

Szerintem egyenesen ostobaság, hogy az ember vaktában elkezd kozmetikushoz járni anélkül, hogy biztosan tudná hogy "csak genetikai" a probléma, és évente fizessen 100-150 ezret a szőrtelenségre, mintsem elmenjen 1x egy részletes vérvételre és kiderüljön, hogy mi a probléma vagy nincs semmi és valóban csak genetika.

2022. szept. 23. 23:24
 3/4 anonim ***** válasza:
En szandekosan olyan kozmetikust kerestem OLYAN modszerrel amivel a szortelenseget egy kezelessorozattal megszuntette. Mivel sokszor mentem vissza hozza es alkalmankent fizettem egy kisebb osszeget, igy nem tudom megmondani, hogy osszesen mennyi volt. Mindenesetre, ott ahol kezelt, mar nem nott vissza es ennek mar kb 15 - 16 - 17 eve. Szoval semmi esetre sem evente 100 ezer!
2022. szept. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3# Nem a szőrtelenséged szüntette meg! ;-)
2022. szept. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!