Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen kezelést kaptatok...

Milyen kezelést kaptatok PCOS-re ?

Figyelt kérdés

Minden tünetem megvan, kell menjek vissza az endokrinológushoz. A múltkor mondta, hogy valoszínű PCOS, amire majd, ha beigazolódik, akkor vagy fogamzásgátlót vagy Metformint tud felírni. Na most nem tudom, hogy én döntöm-e el, hogy melyiket akarom szedni.

Metformin alapból 2-es típusú cukorbetegségre van, de PCOS-re is jó (olvastam). Nekem valoszínű nincs inzulinrezisztenciám, mert 163 cm és 50 kg vagyok. Fogamzásgátlót nem szivesen szednék. Melyik hatékonyabb? Ki mit szed?

Nekem nagyon hull a hajam és azt kellene minél gyorsabban megallítani.

Valaki aki hasonlóan sovány PCOS-el, nektek is mondták a diétát vagy ez csak túlsúly esetén ajánlott?



2020. nov. 1. 00:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én semmit.. Dietazzak
2020. nov. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy ismerősömnek folsavat és E vitamint kellett szednie, + a diéta. Úgy tudom akkor is kell egy speciális diéta, ha nincs túlsúlyod, össze tudja úgy állítani a dietetikus az étrendet, hogy ne fogyj. A szénhidrátokra kell figyelni, kerülni a cukrot meg a fehér lisztes dolgokat mert ezek emelik a vércukor szintet. Sajnos vékonyan is lehet IR-ed.


Nekem még nincs igazolva, ha megjön akkor kell mennem vérvételre. Én a Metformint választanám +diéta. Elkezdtem szedni a Mio-Inozitol port folsavval, ez egy táplálék kiegészítő sok jót olvastam róla. A hatását még nem tudom mert csak pár napja szedem.

2020. nov. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%
fogamzasgatlot szedek, plusz javasoltak a mediterran dietat (keves szenhidrat, sok zoldseg gyumolcs) de sajnos azt nem mindig tartom be
2020. nov. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

Semmiképp sem Szednek fogamzasgatlot. Amig tudod, kerüld el es válassz mast helyette!

Nekem van ismerosom aki PCOS (2) mindketten megúszták diétával es mozgással. Mindketten nemet mondtak a fogamzásgátlóra, az egyiknél az endos doki mondta, h neki el kell mondania, hogy az is jo, de soha ne szedjen eleteben, mert nagyon karos.

Ha egy jo doki ezt mondja, én tuti nem szedném sose.

2020. nov. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére Metformint írt fel. Csak az a probléma, hogy az elmúlt 2 napban sehol nem találtam, így nem tudom mi lesz.
2020. nov. 3. 22:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Kitartast kérdező! Tuti kapsz valahol.
2020. nov. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Metformint szedtem én is PCOS-ra. 2x 850 mg-ot naponta. Nekem azért kellett mert össze vissza jött meg. Szerencsére rendezte a gyógyszer. Nem volt IR-em. De attól egyebkent, hogy vékony vagy simán lehet. El kell menni egy terheléses inzulin mérésre, abból állapítják meg.

Másfél évig szedtem, majd elkezdtünk próbálkozni a babával. Meglepetésünkre elsőre sikerült, azóta már fél éves nagylány. 😊

Ja, csak a gyógyszert szedtem. Egy lusta dög vagyok és enni is szeretek (nem kimondottan egészséges dolgokat).

Én fogamzásgátlót biztos nem szednék többet. Szedtem vagy 4-5 évig aztán megborult minden a szervezetemben. Ezt tette rendbe a metformin.

2020. dec. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!