Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mandulaműtétet hol érdemes...

Mandulaműtétet hol érdemes megcsináltatni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 24 éves srác vagyok, szeretném kiszedetni a torokmanduláim (az egyik szerintem krónikus gyulladásban van), meg ha tanácsolják az orrmandulámat is. Akinek volt már műtétje és jó tapasztalatai vannak (nem, nem arra gondolok, hogy egyáltalán nem fájt neki, én se ezt várom, hanem, hogy precíz munkát végeztek rajta az orvosok) az hol csináltatná meg - állami, magán? pontos kórházat, klinikát is írhattok, akár privátban is, illetve a rossz tapasztalatokra is kiváncsimlennék, hogy melyik helyet érdemes elkerülni.

2022. szept. 26. 16:07
 1/3 anonim ***** válasza:
38%

Csak nagyon indokolt esetben műtesd meg! Ha az orvos kifejezetten javasolja. De még akkor is érdemes másodvéleményt kérni egy másik orvostól is, mert ezeket a rutin műtéteket szeretik indokolatlanul is megcsinálni.

A mandulák nem ok nélkül vannak. Szerepük van az immunrendszerben. Lehet, utána még gyakrabban lennél beteg.

Én nagyon megbántam, hogy hagytam kiműtetni a mandulámat, valószínűleg nem lett volna rá szükség. Azóta sokkal erősebben fáj a torkom minden felsőlégúti betegségnél. A műtét után a tüdőmre ment a vér, életveszélyes tüdőgyulladást kaptam.

Ha mégis feltétlenül szükség van a műtétre, akkor altatásban kérd. Nekem csak érzéstelenítésben csinálták, egy rémálom végig élni.

Nem ijesztgetni akarlak, de fiatal vagy, nem biztos, hogy fel tudod mérni, mivel jár egy műtét. Bármilyen egyszerű műtét is. Az legfeljebb az orvos számára egyszerű. Azt mondom, műtétet csak nagyon indokolt esetben szabad vállalni.

2022. szept. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Állami intézményben, mivel magánklinikán a labortól kezdve a műtő használatig, az esetleges altatásig mindent ki kell fizetni, majd a kontrollvizsgálatot stb. Nem ügyesebb az orvos a magánegészségügyben. Más: orrmandula 18 éves korod környékén elsorvad. Amiért nem kapsz normálisan levegőt, annak más oka is lehet ( orrpolip, orrsövény ferdülés, orrkő stb.) Amennyiben orvos nem javasolja a mandula műtétet, ne vetesd ki. Annak ott szerepe van. Nem engedi a kórokozókat lecsúszni a légcső/tüdő felé. Egyébként az ország melyik részéről írsz? Hiába javasolja valaki a DEOEC Klinikát, ha 300 km-re laksz tőle......
2022. szept. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Pesten lakok, amúgy orrsövény műtétem már volt tavaly szeptemberbe de ugyanúgy alig kapok levegőt arra az orrlukamra, amerre elvileg elvolt ferdülve az orrsövényem. De már azt is megkérdőjelezem tényleg el volt-e mert se CT se se semmilyen látkép nem járt a kezembe, meghát tapasztalatlanként utólag sikerült elolvasnom az értékeléseket arról az intézményről (Arsmedica) ahol megcsináltattam, amik finoman fogalmazva elég gyatrák, és én se ezt vártam volna azért a pénzért amit ott hagytam. Pont ezért a mandulaműtétet ott biztos nem fogom elvégeztetni.
2022. szept. 30. 12:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!