Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen esetekben szokás...

Milyen esetekben szokás boncolni ha meghal egy ember, és milyen esetekben nem?

Figyelt kérdés
2022. okt. 9. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Például ha fennáll az idegenkezűség gyanúja, akkor úgy tudom, automatikusan boncolnak.
2022. okt. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is, meg baleseti és egyéb váratlan, ún. rendkívüli, hirtelen halál esetén.
2022. okt. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogyha kórházban hal meg, akkor is minden esetben. Ha mondjuk otthon hal meg valaki, akkor mikor kijön az orvos és megállapítja a halált, akkor megkérdezi, hogy akarunk-e boncolást, nálunk legalábbis így volt anno.
2022. okt. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha tudni, mitől halt meg az illető, pl. 95 éves volt, már egy ideje felkelni sem bírt, vagy ugyan fiatalabb volt, de végstádiumú rákos, akkor nem boncolnak. Ha nem tudni, pontosan mi volt a halál oka, akkor boncolnak.
2022. okt. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, saját tapasztalat, hogy a kórházi halál nem vonja maga után szükségszerűen a kötelező boncolást. Édesapám kórházban halt meg 2 éve, szívelégtelenségben és megkérdezték, hogy kérünk-e boncolást. Mi pedig azt kértük a testvéremmel, hogy ne, inkább hagyják nyugton a testét. És így is lett. Kiadták a testet hamvasztásra.
2022. okt. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!