Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orrpolip műtét utáni kontroll,...

Orrpolip műtét utáni kontroll, most melyik orvosnak van igaza?

Figyelt kérdés
Az egész sztori tavaly nyáron kezdődött. Más okból kerestem fel a fül-orr-gégészetet, akkor fedezte fel az orvos, hogy mindkét orromban gyulladt a nyálkahártya (allergia) és orrpolipok vannak. Kaptam orrsprayt, amitől a gyulladás megszűnt és az orrpolipok többsége is felszívódott. Negyedévente jártam kontrollra. Idén nyáron viszont hirtelen műtétet javasolt az orvos, néhány orrpolip ugyanis megnőtt az előző kontrollhoz képest. Egyből CT és labor, aztán 3 hét múlva már a műtőasztalon feküdtem, endoszkópos műtétem volt. A szövettanok szerencsére negatívak lettek. Az eddigi kezelőorvos, aki egyben a műtétet is végezte, azt mondta, hogy ezzel életem végéig foglalkoznom kell, kontrollokra kell járni és az orrsprayt is használnom kell. A héten volt esedékes a műtét utáni negyedéves kontroll. Az eddigi kezelőorvos viszont egyéb okok miatt nem tudott megvizsgálni, ezért egy másik orvos végezte el a vizsgálatot. Ő viszont azt mondta, hogy hagyjam el az orrsprayt, csak akkor használjam ha visszajönnek az eredeti panaszok és csak akkor kell mennem kontrollra is. Jeleztem neki, hogy fogalmam sincs, hogy milyenek azok a panaszok, mert véletlenül lettek felfedezve az orrpolipok és a műtét se hozott változást az életemben. Csak a tudat van, hogy nincsenek ott, a légzés ugyanolyan mint eddig. Erre azt mondta, hogy tudni fogom. Tanácstalan vagyok, viszont nem szeretném ha kiújulnának a polipok, ha elhagyom az orrsprayt. Az orvos a műtét előtt a CT alapján úgy döntött, hogy mégsem altatásban végzi, hanem csak helyi érzéstelenítésben. Annak ellenére, hogy mindenki nagyon rendes volt a műtőben, nem tartozik életem legszebb élményei közé, inkább 50 fogtömés mint még egy ilyen. Volt valakinek hasonló műtéte? Számára milyen utókezelést írtak elő?
2022. okt. 29. 20:24
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!