Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen orvoshoz lehet menni...

Milyen orvoshoz lehet menni férfiként, ha valami nincs rendben a mellemmel?

Figyelt kérdés

Már 20 kg-os fogyáson vagyok túl, túlsúlyos vagyok még így is, de életmódot váltottam. Csak azért írom ezt le, hátha lehet valami köze a problémához.

A bal mellem olyan sebességgel nőtt meg, 20 éves férfiként, hogy még a bőr is megrepedt körülötte, az életmód váltás legelején már tapasztaltam ezt egy pár hónapja. Mostanra "sebes"(apró barna seb a csúcsa körül mintha kosz lenne) a mellbimbóm, 1-2 kis sötét folt is van benne, és az egész olyan tömött és 2x akkora mint a másik oldal, már szinte "lóg", illetve kellemetlen pl ráfeküdni mert enyhén fájdalmas. Csomót nem érzek sehol, viszont ilyen húzó érzés van benne egész nap. Nagyon kínos, kellemetlen. A háziorvosom még 1x sem láttam, covid óta telefonon gyógyít, milyen magán és TB opciók vannak ennek kivizsgáltatására? Teljesen erőtlen is vagyok és rossz a közérzetem, de lehet ez csak a mentális hatása a problémának.

Ha sértő, bunkó hozzászolást szeretnél hagyni, ne fáradj.

Köszönöm előre is a segítséget.



2022. nov. 5. 00:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem egészen világos a helyzet, a hízás közben nőtt meg a melled vagy már a fogyás közben? Ha fogyás közben, akkor egy endokrinológust mindenképp érdemes felkeresni. Ezt a növekedést legtöbbször a túl alacsony tesztoszterontermelés vagy a túl magas ösztrogéntermelés okozza. Ha megvizsgálnak és nálad nem, akkor az endokrinológus el tud irányítani más szakvizsgálatra.
2022. nov. 5. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szedtel valamilyen gyogyszert a fogxokurahoz? Vannak novenyi szerek amik okozhatnak hormonalis gondokat! Haziorvos elso korben! O elkuld megfelelo helyre!
2022. nov. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Fogyás közben nőtt meg, pont ezért érdekes, magnéziumon,kalciumon és D-, illetve C-vitaminon kívül semmit nem szedek. Én is a hormonális problémában bízok. Köszönöm. De a hormonális változás miért csak 1 mellet érintene?
2022. nov. 5. 08:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Daganat? Ciszta?
2022. nov. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Menj el egy UH-ra. Én is most elszeretnék menni , mert fáj a bal mellem.( Nő vagyok)

Régebben voltam már egy csomó miatt, tovább küldtek mammográfiára.( azt fiataloknak semmiképpen nem csinálják meg, uh-val nézték meg újra )

2022. nov. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!