Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Rendben van az, ha valaki...

Rendben van az, ha valaki csak egyetlen dózist kap a kínai vakcinából?

Figyelt kérdés

A koronavirus.gov.hu-n ezt olvasom: "2 oltás szükséges 28 napos különbséggel."

Ehhez képest idős édesapám egyetlen kínai vakcinával oltották be 4 hete, és sem akkor, sem azóta nem szóltak neki, hogy lesz-e második dózis, illetve ha igen, mikor. Az oltási igazolványt is megkapta.

A orvos semmit nem mondott neki, csak felmagasztalta a kínai vakcinát, hogy az jobb mint a többi, mert neki is kényelmesebb beadni.

Rendben van ez így? Mennyire védett édesapám egyetlen oltás után?



2021. márc. 19. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Állítólag kitolták a köztes időt 2-3-4 hónapra (nem tudom pontosan), ne aggódj, meg fogja kapni a másodikat is.

Még nem teljesen védett, maradjon óvatos.

2021. márc. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Nekünk az első oltásnál megmondták a következő oltás időpontját, sőt felírták az oltási lapra és közölték, hogy erről már nem küldenek külön értesítést, nekünk kell észben tartani.
2021. márc. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm.

2. Szerintem is így lenne normális, de neki nem írtak fel semmit és nem mondtak semmit. :S 65 éves, egyébként külön élünk, teljesen önálló és nem is hagyja, hogy beleszóljak a dolgaiba, hiába nyüstölöm, hogy hívja fel az orvost (akinek én nem tudom a számát). Mit lehetne tenni ilyenkor?

2021. márc. 19. 13:15
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
A kínai oltás 2. adagját nem tolták ki, azt időben be kellene adnia. Az orvostól ez lelkiismeretlenség, de sajnos vannak ilyenek. Ha anyád nem akar semmit tenni, sajnos nem lehet beleszólni. Amúgy nyilván először a háziorvoshoz kellene fordulni, ha ő leráz, akkor hívni a 1818-at és felnyomni az orvost.
2021. márc. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Rokonomnál a háziorvos nem szólt az oltottaknak, hogy maradjanak még ott a 30 perces megfigyelésen, azonnal kiadta a papírt, és már mehettek is. És ha valamelyikük utána anaphylxiás sokkot kap és az utcán hal meg??? De sajnos ilyen "orvosok" is vannak, és ráadásul sokszor hiába válaszhatsz papíron mást, amikor mások nem hajlandók a kártyádat átvenni:(
2021. márc. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát pedig ha már kapott igazolást, akkor necces, hogy oltást nem fog.
2021. márc. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!